SP5 Gostyń

Lektury nie takie straszne

aCzy powtórka przed egzaminem musi być nudna? Oczywiście, że nie. W czasie wakacji p. Magdalena Woźniakowska i Beata Kopaszewska wpadły na pomysł, aby powtórki z lektur przed egzaminem stały się ciekawe, przyjemne i przede wszystkim pozostały w pamięci uczniów. W tym celu przygotowały karty do gry, na których umieszczone zostały postacie z danego dzieła literackiego oraz pytania dotyczące treści. Na lekcji powtórkowej uczniowie podzieleni zostają na grupy. Przedstawiciel losuje kilka kart i grupa przygotowuje odpowiedzi. Ta z nich, która udzieli trafnej i wyczerpującej odpowiedzi, otrzymuje nagrodę, którą wyznacza nauczyciel – punkty lub ocenę.

Dzięki rywalizacji, grupy starają się jak najgłębiej sięgnąć do znajomości dzieła literackiego i wykazać się wiedzą, która zaskoczy kolegów i koleżanki.

s  a  d

BeataKopaszewska