SP5 Gostyń

Nauka jazdy na łyżwach

aW okresie gdy nauka zdalna jeszcze nas nie dopadła a lodowisko w Gostyniu zostało uruchomione, cześć lekcji wychowania fizycznego zrealizowaliśmy na tafli. Dla niektórych uczniów były to pierwsze kroki na łyżwach. Natomiast większość uczestników była już nieco zaznajomiona z tematem jazdy na lodzie. Podczas zrealizowanych lekcji wychowania fizycznego uczniowie mogli ćwiczyć jazdę przodem, tyłem, na jednej nodze, przeplatankę a nawet strzał na bramkę krążkiem. Młodzi adepci ślizgania szybko podnieśli swoje umiejętności i dużym zaangażowaniem przystępowali do kolejnych zajęć. Zdalne nauczanie nieco popsuło nasze plany względem większej ilości uczestników. Jednak klasa 4c ostro trenowała nawet pod okiem gostyńskich Tygrysów, zawodników drużyny hokejowej naszego miasta, którzy także biorą udział w rozgrywkach ligowych w barwach Koziołków Poznań. Mateusz Szymczak oraz nasz uczeń z klasy 7c Jan Cwojdziński przybyli na jedną z lekcji by pokazać kilka trików na łyżwach. Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie lodowisko także zostanie otwarte i będzie można dalej szlifować swoje umiejętności. Może na wiosnę wskoczymy na rolki?

a  a

a  a