PODSUMOWANIE WOŚP

a8 lutego w gostyńskim kinie „Pod Kopułą” odbyło się podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiciele gostyńskiego sztabu podziękowali wszystkim wolontariuszom za pracę i trud jaki włożyli w zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci. Podziękowania oraz wielkie gratulacje trafiły również do wszystkich szkół, jednostek, zakładów pracy, którzy włączyli się w akcję WOŚP. Przedstawiciele naszej szkoły również zostali nagrodzeni dyplomem oraz gromkimi brawami za uzyskaną niebagatelną kwotę 9984,72 zł. W imieniu społeczności szkolnej podziękowania odebrali Eryk Pazoła, Wiktora Bączkowska oraz Dominik Karolewicz. Kwota ta zasiliła fundację, przypomnijmy, że 5461,14 zł zebraliśmy sprzedając w szkole słodkości, resztę uzbieraliśmy dzięki występom naszych podopiecznych w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik w dniu finału. Dodajmy jeszcze, że kwota jaka została zebrana w całym powiecie gostyńskim to: 287 078, 84 zł. Kulminacją uroczystości było zaproszenie na film pt.: „Był sobie pies”, który obejrzeliśmy ze wzruszeniem po czym wróciliśmy do szkoły na zajęcia.

Szwengler Magdalena

„Magiczny kapelusz”

qDnia 31.01.2018r. na hali sportowej odbyły się spektakle profilaktyczne, przeznaczone dla wszystkich klas. Grupa T z Torunia, ja co roku zagościła na „szkolnej scenie” i przedstawiła spektakl pod tytułem „Magiczny kapelusz”. Tematyka przedstawienia opierała się na: tolerancji, szacunku oraz profilaktyce uzależnień. Uczniowie mieli do czynienia z  formą kabaretową i interaktywną, podczas której zaangażowani byli wszyscy widzowie. Inscenizacja okazała się fenomenalną mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru. W spektaklu aktorzy starali się ukazać problem uzależnień (nikotyna, alkohol), a także istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, a na początek uszanowania niemodnego stroju koleżanki/kolegi .Wszystkie w/w wartości oparte były na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wie jednak, że podstępna Helena mrówka również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot. Wszyscy uczniowie byli  zachwyceni grą aktorską  i formą spektaklu. Wyciągnęli też wiele  przydatnych wniosków na przyszłość.

q  q

Marta Wojtyniak

Weronika Janus

BAL KARNAWAŁOWY

qW czwartek 25 stycznia 2018 roku w hali sportowej odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkie dzieci z klas 1 i 3. Bal poprowadził tak jak w ubiegłym roku tata Mikołaja Leckiego – ucznia z klasy 3b – DJ DOMIN. Zjawiskowy wygląd konsoli DJ-a, puszczane bańki mydlane i dużo dymu, wprowadziło dzieci w wesoły nastrój i zachęciło do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami, które przygotowali starsi uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. W czasie przerwy dzieci miały czas na zjedzenie czegoś pysznego. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się skończyć. Po godzinie 11.30 zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich sal lekcyjnych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy! Śmiech

q  q  q  q

Sylwia Wojtkowiak

„Houston, mamy problem”

26 stycznia 2018r. uczniowie klas 6 wzięli udział w przedstawieniu zatytułowanym „Houston, mamy problem”. Spektakl poruszał problematykę współczesnej młodzieży. Opowiedziana została ona językiem współczesnych nastolatków. Przedstawiała historię trzynastolatka, który zmaga się z problemami typowymi dla tego wieku. Są to uzależnienie od komputera, brak porozumienia z najbliższymi, wstyd przed rozwijaniem swoich zainteresowań oraz nieszczęśliwa miłość. Kontakt z rodzicami, nauczycielami oraz kolegami jest utrudniony, gdyż pojawia się strach przed szczerością. Bohater pokazuje, w jaki sposób przełamać stereotypy i udowodnić, że każdy nastolatek ma w sobie coś, co może wyróżnić go spośród innych. Aktorzy w doskonały sposób pokazali, że powstający w tym okresie dystans między nauczycielem a uczniem oraz dzieckiem i rodzicem jest możliwy do zażegnania. Wystarczy tylko sprawna komunikacja.

Beata Kopaszewska

Świątecznie ze Stanisławą Celińską

20 stycznia 2018r. bazylika na Świętej Górze znów połączyła dwa pokolenia - znaną i cenioną przez wszystkich aktorkę- p. Stanisławę Celińską oraz chór „Zaczarowana melodia” pod przewodnictwem p. Ewy Kuśnierek. Uczniowie mieli zaszczyt wykonać najwspanialsze polskie kolędy w aranżacji Macieja Muraszko oraz piosenki świąteczne napisane przez artystkę, do których muzykę również skomponował Maciej Muraszko. Jak co roku, nie obyło się bez niespodzianek. Stanisława Celińska otrzymała od uczniów ciepłą pelerynę oraz pamiątkowe zdjęcie z dedykacja. W czasie trwania koncertu artystka opowiedziała kilka historii ze swojego życia. Pokazała się w nich jako ciepła, pełna zapału i poświęcenia osoba. Nie obyło się bez wzruszeń. Najwięcej dostarczył jej chór „Zaczarowana melodia”, gdy wraz z artystką wykonał jej własne, świąteczne piosenki. Niespodzianką dla wszystkich było pojawienie się królów, aniołów oraz kolędników, w których role wcielili się nauczyciele i rodzice, którzy również przyszli złożyć hołd Dzieciątku.

>>Relacje medialne<<

Beata Kopaszewska

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

20 stycznia o godz. 16.00 w Bazylice Świętogórskiej

wystąpi p. Stanisława Celińska.

Artystce towarzyszyć będzie nasz chór "Zaczarowana Melodia".

W koncercie wezmą udział także rodzice i nauczyciele.

Ewa Kuśnierek