Nasze rady na odpady

Od początku roku szkolnego w naszej szkole wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły segregują odpady. Pomocne w tym są kolorowe, opisane kosze znajdujące się na korytarzach. Dzięki plakatom znajdującym się przy sali nr 25 mogliśmy utrwalić sobie, jaki kolor worka, czy kosza jest odpowiedni dla danego rodzaju odpadów. Po feriach klasy 5F i 6A przygotowały apel, którego treść, zwróciła uwagę na zagrożenia dla środowiska naturalnego związane z niewłaściwym składowaniem odpadów. Podkreślono również, jak ważna jest segregacja śmieci, ponieważ ułatwia działania związane z recyklingiem.  Uczniowie pokazali i opowiedzieli, do jakiego kosza wrzucać odpady, które powstają w szkole np. ogryzek od jabłka, strużyny z temperówki, plastikowe opakowania, puszki po napojach, butelki plastikowe, odpady papierowe.  Na koniec apelu został przeprowadzony konkurs, w którym uczniowie z widowni chętnie wzięli udział i sami segregowali odpady, a za prawidłowo wykonane zadania otrzymywali słodki upominek. Utrwaliliśmy sobie wiedzę na temat segregacji odpadów i wiemy, gdzie w szkole znajdują się opisane kosze z kolorowymi workami.

Uczniowie klasy 5F i 6A

Alicja Jerszyńska,