Apel  „Bezpieczne ferie”

abW piątek  13.02.2015 r. klasy I C i III C przygotowały dla uczniów całej szkoły apel na temat „Bezpiecznych ferii”. Młodsza klasa przedstawiła scenkę,  w której wzięła udział Pani Zima oraz dzieci bawiące się w różnych sposób na śniegu. Choć pogoda nie sprzyja fanom śnieżnych zabaw, to szczególnie dla tych którzy korzystają z uroków zimy np. w górach, zostały przypomniane zasady jazdy na sankach, nartach, łyżwach, podpowiedziano o jakim stroju należy pamiętać wybierając się na zimowe wojaże. Z kolei klasa III C w oryginalnym i wesołym skeczu  zapoznała uczniów z właściwym sposobem spędzania czasu wolnego w domu.  Zachęcała do aktywnego wypoczynku podczas ładnej,  słonecznej pogody.  Klasy obecne na apelu poproszono o odczytanie przygotowanych informacji, jak bezpiecznie spędzać czas zostając, niczym filmowy Kevin, samemu w domu. Dzieci przypomniały sobie, jak należy zachować się podczas spotkania lub rozmowy telefonicznej z nieznajomym, w jaki sposób obchodzić się z urządzeniami elektrycznymi, a także gdzie i pod jakim numerem telefonu szukać pomocy w razie nagłego wypadku.

Mamy nadzieję, że przygotowany apel pozwoli wszystkim uczniom bezpiecznie i wesoło spędzić czas wolny,a po feriach wrócić do szkoły zdrowym i wypoczętym.

ab  ab  ab

Agnieszka Nowicka