Andrzejki w I a

aKoniec listopada przypomina nam o czasie andrzejkowych obyczajów, dlatego w czwartek 29 listopada klasa I a obchodziła andrzejki. Dzieci przeniosły się w zaczarowany czas wróżb. Na początku wszyscy brali udział w szkolnej dyskotece zorganizowanej dla młodszych klas. Od razu po niej uczniowie odpoczęli w klasie, częstując się słodkościami przygotowanymi przez rodziców – m.in. ciasteczkami z wróżbą, które sprawiły dzieciom wiele zabawy. Następnie wszyscy brali udział w szeregu wróżb, dzięki którym można było się dowiedzieć jaka czeka ich przyszłość. Dzieci losowały karteczki z zawodami, jakie miałyby wykonywać w przyszłości. Nie zabrakło też wróżb z butami i sercem, które wskazywało imię przyszłego męża dla dziewcząt i żony da chłopców. Dużą frajdę sprawiło dzieciom ogromne andrzejkowe koło fortuny oraz kula wróżbitki, z której dzieci „przepowiadały” sobie przyszłość. Wszyscy pokazali, że ich wyobraźnia nie zna granic. Śmiechu było co nie miara. Uczniowie klasy I a zapamiętali jednak, że tak naprawdę nikt z nas nie zna przyszłości i wszystkie wróżby trzeba potraktować z przymrużeniem oka, czyli jako zabawę.

a   a  a

Marta Stężycka