Sukces „Teatralnej Piątki”

a27 listopada 2018 roku odbył się Gminny Przegląd Spektakli Profilaktycznych pt. „Życie to nie bajka” realizowany w ramach rządowego Programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020, edycja 2018 – Gostyński patrol bezpieczeństwa.

Celem konkursu było promowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży, które mogą stanowić alternatywę dla patologicznych zachowań. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół. Jak podkreśliło jury - poziom był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa uczniów, która w ramach zajęć teatralnych przygotowała przedstawienie pt. W poszukiwaniu NIEinternetowego księcia z bajki. Spektakl, oprócz ukazania zagrożeń, jakie niesie Internet, przenosi widza w bajkowy świat zaczerpnięty z literatury dziecięcej, w którym miłość jest tematem kluczowym. Opiekunami i reżyserami przedstawienia były polonistki: pani Romana Gorwa i Karolina Kaczmarek.

Nasz projekt został doceniony i nagrodzony. W kategorii szkół podstawowych „Teatralna Piątka” zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy wytrwałości w przygotowaniach i zasłużonego zwycięstwa! Życzymy dalszych sukcesów na scenie!

a  a  z

a  a  a