Każdego roku w dniu 26 września uczniowie naszej szkoły gromadzą się na boisku szkolnym, aby uczestniczyć w apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków. W tym roku szkolnym został on przygotowany i zaprezentowany przez klasę 5c oraz klasę 6e. Uczniowie zwrócili uwagę na znaczenie uczenia się i nauczania języków obcych, propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy, a także zachęcali do nauki języków obcych przez całe życie. W formie dobrze zrymowanych, zabawnych wierszyków przekonywali, że warto uczyć się języków obcych, ponieważ dzięki temu zyskuje się szansę na lepszą pracę, wyjazdy za granicę stają się łatwiejsze, turyści ze znajomością języka obcego czują się bezpieczniej w trakcie swoich podróży. Co więcej, języki obce stają się pomocne, gdy szukamy potrzebnych informacji w Internecie. W naszej szkole uczniowie uczą się języka angielskiego, a w klasach starszych drugiego języka  - języka niemieckiego. Mają również możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach, na których pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności językowe. Z tego powodu warto skorzystać z rad udzielonych przez uczniów klasy 5c i 6e i osiągać sukcesy w rozwijaniu językowych umiejętności.

Wszystkim uczniom życzymy takich właśnie sukcesów !

Bogumiła Gano

Barbara Carvalho