Dzień Wszystkich Świętych

aW dniu 31 października klasa VIII A wraz z wychowawcą przygotowała apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Apel odbył się na boisku szkolnym. Na początku apelu, tradycyjnie odśpiewano hymny: państwowy i szkolny. Uczniowie przypomnieli o atmosferze zadumy, wspominania ludzi, którzy już odeszli. Naszych bliskich, ale także zasłużonych dla nas wszystkich: żołnierzy, bohaterów narodowych. W swoim wystąpieniu młodzież, przypomniała o właściwym sposobie zachowania na cmentarzach. Po części artystycznej głos zabrała Pani Wicedyrektor Beata Kopaszewska , która przypomniała społeczności szkolnej o zachowaniu bezpieczeństwa na cmentarzach i wokół nich. W apelu wzięła udział Julka z mamą dla której uczniowie naszej szkoły zbierali kasztany. Zbiory sprzedano i uzyskano kwotę 1500 złotych, którą przekazano mamie dziewczynki. Akcję w naszej szkole prowadziła Pani Magdalena Szwengler. Na koniec rozdano nagrody w konkursie szkolnym Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs zorganizowała Pani Izabela Nowak. Po zakończeniu apelu poproszono klasy o rozejście się do klas.

Magdalena Gorwa-Miś

Wychowawca klasy VIII A