SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ PODBYLSKĄ

a

W dniu 15 marca przybył do naszej szkoły wyjątkowy gość – autorka przygodowych książek dla dzieci i młodzieży Magdalena Podbylska. Autorka takich pozycji książkowych jak „ Tajemnice Świstakowej Polany”, „Tajemnice Zatoki Delfinów” czy „Tajemnice Końskiej Zagrody” spotkała się z uczniami klas III. Dzieci bardzo czynnie uczestniczyły w spotkaniu, na którym Pani Magda opowiadała wiele ciekawostek związanych z życiem na biegunie. Nadmienić należy, że autorka z wykształcenia jest biologiem i z tego zamiłowanie do przyrody i zwierząt. Uczniowie wysłuchali ciekawej opowieści, gdzie tylko jeden element był prawdziwy, a reszta wymyślona. Pokazując ten sposób pisarka przedstawiła metodę jak można pisać opowiadania. Dzieci tworzyły swoje krótkie historyjki, bo jak nadmieniła autorka Jan Brzechwa miał tylko 6 lat kiedy napisał swój pierwszy wiersz i może wśród naszych uczniów jest przyszły poeta lub pisarz. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zakładki do książki i obiecali, że codziennie zakładka będzie miała inne miejsce w książce to znaczy, będą czytać. Zadowoleni słuchacze mogli zakupić książki i otrzymać autograf.

a  a  a

Agnieszka Białas


 

BIBLIOTEKĘ SZKOLNA ODWIEDZIŁY PRZEDSZKOLAKI

wW trzeciej dekadzie listopada przypadły dwa święta, które bardzo lubią nasi milusińscy: to Dzień Kredki oraz Międzynarodowy Dzień Misia Pluszowego. Z tej okazji nasza Biblioteka szkolna gościła w swoich progach, aż trzy grupy przedszkolaków – dwie z Przedszkola nr 4 i grupę z Niepublicznego Przedszkola „BAJKA”.

Przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” przybyły do biblioteki z okazji Święta Kredki. Podczas wizyty zapoznały się z pracą w bibliotece, bardzo interesowały ich szczegóły związane z wypożyczaniem i zwracaniem książek. Następnie obejrzały film rysunkowy pt. ”Zaczarowany ołówek”, który bardzo się spodobał gościom. Na koniec wizyty przedszkolaki wypożyczyły książkę pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

w  w  w

Kolejna grupa zawitała w nasze skromne progi we wtorek od samego rana. Była to grupa najmłodsza „Słoneczka”, która po raz pierwszy zobaczyła tak wiele książek. Dzieci wysłuchały jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni.  Były ciekawe jakie książki stoją na półkach  w naszej bibliotece.

Przedszkolaki  z „Bajki” przyjechały do naszej szkoły autobusem. Była to grupa „ Chochlików”, dla których bibliotekarka i uczennice klas VI przygotowały  materiałowe misie.  Należało je  wypełnić watą i zszyć. Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę i szybko 20 misiów zostało uszytych z pluszu. Podczas kiedy panie pomagały zszyć  miśki,  przedszkolaki zapoznały się z pracą w bibliotece, oglądały kolorowe pozycje książkowe przeznaczone dla najmłodszej grupy czytelników, a także spędziły miło czas grając w gry planszowe.  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało swojego misia, którego zabrało do domu.

   w  w  w 

w  w

Agnieszka Białas


 

 

Międzynarodowy dzień bajki 2017

zDnia 7 listopada klasy I i III sprawiły, że w szkole zawitały postacie z bajek, a to za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Tego też dnia dzieci z młodszych klas poprzebierały się za swoje ulubione postacie z bajek. Po korytarzach chodziły wróżki, czarownice , zwierzątka, a także rycerze, i inne współczesne postacie bajkowe. Ogłoszony konkurs, na najliczniej przebraną klasę wygrały: klasa Ia i IIIb na których czekały słodkie upominki.

 

z  z  z

z  z  z

z  z  z

Agnieszka Białas


 

Dodatkowe informacje