Rok szkolny 2018/2019 –

rokiem sukcesów „Zaczarowanej Melodii”

 a

            Podsumowując rok szkolny 2018/2019 warto podkreślić, iż był to bardzo wyjątkowy i pracowity czas dla chóru „Zaczarowana Melodia”. Chórzyści wzięli udział w wielkich wydarzeniach, stanęli na jednej scenie z wieloma artystami polskiej estrady i promowali nie tylko szkołę, ale i miasto w skali ogólnopolskiej. Otrzymali nagrodę „Edmunda 2019”, a pani dyrygent otrzymała Laur Gostynia. Ponadto Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera doceniając wkład pracy dzieci i zaangażowanie rodziców ofiarowało chórzystom na pamiątkę płytę DVD z zarejestrowanym koncertem „Kolędowo Stanisława Celińska i goście”. Uroczyste przekazanie niespodzianek odbyło się po występie na Dniach Gostynia.

            Dziękuję Wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali działalność chóru „Zaczarowana Melodia” w roku szkolnym 2018/2019.

            Składam także serdeczne podziękowania za zaangażowanie i współpracę wszystkim Rodzicom, bo myślę, że sukcesy chóru to nie tylko duma dla całego miasta, szkoły, ale przede wszystkim to sukces i radość każdego rodzica.

 Dyrygent


 

„Zaczarowana Melodia” na Dniach Gostynia

 

            Dnia 2 czerwca 2019 roku „Zaczarowana Melodia” zaprezentowała swój repertuar na Dniach Gostynia organizowanych na gostyńskim kartodromie. Publiczność lokalna była zachwycona zaprezentowanym programem artystycznym. Nie zabrakło bisów.

            Po koncercie stojąc wśród swoich chórzystów, p. Ewa Kuśnierek odebrała niezwykłą nagrodę - Laur Gostynia 2019, który jest uznaniem Rady Miejskiej za działania na rzecz rozwijania kultury muzycznej mieszkańców Gostynia, zdolności muzycznych dzieci i zamiłowania do wspólnego śpiewania oraz promowania Gostynia w skali kraju.

 


 

Ogólnopolski Festyn Rodzinny

Poznań dla Zdrowia i Rodziny „Bądźmy razem”

Poznań – Ostrów Tumski

a

            26 maja 2019 roku chór został zaproszony na Ogólnopolski Festyn Rodzinny - Poznań dla Zdrowia i Rodziny „Bądźmy razem” – Poznań – Ostrów Tumski. Chórzyści czuli się jak gwiazdy. Profesjonalna scena, profesjonalne nagłośnienie, a przed sceną najwierniejsi fani – rodzice, którzy przyjechali na koncert swoich pociech. Ze względu na fakt, że festyn odbywał się w Dzień Matki, a już wkrótce będzie obchodzony Dzień Ojca, chór zadedykował swój występ rodzicom. Było wiele wzruszeń. Chórzyści po raz kolejny mogli zobaczyć, jak ważna jest rodzina i jak olbrzymim wsparciem są dla nich rodzice.

 >>GALERIA<<


 

Piknik rodzinny Ardagh Glass S.A. w Gostyniu

 A

            Po wielkich sukcesach chór zaczął być rozchwytywany. I tak 11 maja 2019 roku wystąpił na pikniku rodzinnym „Bezpieczny hutnik” organizowanym przez Ardagh Glass S.A. w Gostyniu. Organizatorzy przywitali chórzystów jak gwiazdy polskiej sceny. Zapewnili wiele atrakcji, z których po występie chętnie korzystali chórzyści. Było to bardzo miłe, pouczające i aktywnie spędzone sobotnie popołudnie.

 A


 

Chór „Zaczarowana Melodia”

z życzeniami urodzinowymi dla pani Stanisławy Celińskiej

 

            W dniu poprzedzającym jubileusz 25-lecia szkoły miało miejsce niecodzienne wydarzenie, które zapewne zapadnie na długo w pamięci młodych artystów. Chórzyści śledząc najróżniejsze fora internetowe dopatrzyli się, że właśnie 29 kwietnia urodziny obchodzi pani Stanisława Celińska. Czując się bardzo związani z artystką chcieli zrobić jej jakąś niespodziankę. Pani dyrygent od razu, na próbie generalnej wpadła na pomysł, aby zaśpiewać piosenkę z repertuaru pani Stasi „Obfitość” i złożyć życzenia, nagrać i wysłać przez Facebooka. Pani Stasia odpisała chórzystom „Zaczarowanej Melodii” wzruszającymi słowami podpisując się „wasza ciocia Stasia”. To była wielka radość.

 


 

25-lecie Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu

 

            30 kwietnia 2019r. chór wystąpił na uroczystości z okazji 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Wykonał piosenki, które ubarwiły przedstawienie o zaskakującej podróży dookoła świata. Na jednej scenie można było zobaczyć uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy prezentowali swój kunszt artystyczny. Całe przedstawienie miało charakter musicalowy. Chórzyści wykonali po raz pierwszy oskarowy przebój „Shallow”. Można było też usłyszeć utwory artystów polskich, tj. Stanisława Celińska, Zbigniew Wodecki, Alicja Majewska.

 


 

Cukierkowa „Zaczarowana Melodia”

w bajce muzycznej

„Czarnoksiężnik z krainy Oz. Powrót Dorotki”

 A

            Od lutego chórzyści pracowali nad nowym repertuarem przygotowywanym do bajki muzycznej „Czarnoksiężnik z krainy Oz. Powrót Dorotki”. Wśród piosenek znalazło się wiele autorskich, do których muzykę stworzyła pani Ewa Kuśnierek. Premiera przedstawienia miała miejsce 9 kwietnia 2019 roku. Trybuny były pełne widzów, chętni do obejrzenia zasiedli też bezpośrednio przed „sceną”. Do południa bajkę obejrzały przedszkolaki z gostyńskich placówek. Przed publicznością pokazał się z jak najlepszej strony „cukierkowy” chór „Zaczarowana Melodia”, obok przygotowana była orkiestra, której członkowie to przede wszystkim rodzice chórzystów. Muzyczna bajka grana była „na żywo”, dbając o wysoki poziom przedstawienia. W role wcielili się uczniowie z klasy VIIb, której wychowawcą jest pani dyrygent. Warto podkreślić, że bajka muzyczna powstała na podstawie animacji o takim samym tytule i jest autorskim projektem wyreżyserowanym przez p. Ewę Kuśnierek.

>>GALERIA<<

 


 

Kolędowanie z rodziną Pospieszalskich

 a

            5 stycznia 2019r. chórzyści tradycyjnie do kolędowali na Świętej Górze. Tym razem towarzyszyli jednej z najbardziej znanych, muzycznych rodzin - Rodzinie Pospieszalskich. W murach bazyliki na początku zabrzmiały piękne kolędy i pastorałki autorstwa nieżyjącego już ks. Tadeusza Nagela: "Radośni pasterze" i "Kołysanka Świętej Góry". Po akcencie świętogórskim, pojawili się zaproszeni goście, których uroczyście przywitał chór „Zaczarowana Melodia” przekazując drobne upominki - żółte i niebieskie szaliki, mające symbolicznie połączyć znakomitych artystów polskiej sceny muzycznej z młodymi chórzystami oraz być wyrazem wdzięczności za wspólne kolędowanie. Chórzyści witając po raz kolejny podkreślili, że… „na deskach Świętogórskiej sceny stoją dziś różne pokolenia. To niezbity dowód na to, że muzyka łączy ludzi w różnym wieku, czego jesteście Państwo przykładem. Swoim zaangażowaniem artystycznym pokazujecie, jak ważna jest rodzina i chwile z nią spędzone. Boże Narodzenie to czas łamania się opłatkiem i radość z narodzenia Dzieciątka, a także chwile spędzone przy blasku choinki. To najlepszy moment na wspólne śpiewanie kolęd, o czym wielu w dzisiejszych czasach zapomina. Wasza rodzina pokazuje, że rodzinne kolędowanie, to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych tradycji w polskiej kulturze, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.” I w takiej rodzinnej atmosferze kolędowali Pospieszalscy wraz z „Zaczarowaną Melodią”.

 

 


 

Kolędowo - Stanisława Celińska i chór „Zaczarowana Melodia”

 a

            Po wyjątkowym wydarzeniu, na PGE Narodowym, chórzystów spotkała jeszcze jedna nioczekiwana niespodzianka ze strony pani Stanisławy Celińskiej. „Zaczarowana Melodia” znów stanęła na jednej scenie z artystką. Tym razem w repertuarze kolędowym i w miejscu dobrze im znanym - w Bazylice Świętogórskiej w Gostyniu. Koncert „Kolędowo - Stanisława Celińska i goście” wymyśliła aktorka, a realizacji dokonała Telewizja Polska. Gwiazda sama zaprosiła gości i sama też dokonała wyboru miejsca, mówiąc o niepowtarzalnym klimacie Sanktuarium Róży Duchownej na Świętej Górze. Wśród zaproszonych gwiazd znaleźli się Tomasz Karolak, Teresa Lipowska, Wojciech Wysocki, i jak podkreśla sama artystka zaprzyjaźniony z nią chór „Zaczarowana Melodia”.

Realizacja odbyła się 13 grudnia 2018 roku. Koncert mogła obejrzeć cała Polska 25 grudnia o godz. 15.15 w TVP2 oraz 26 grudnia w TVP HD o godz. 12.25 lub w TVP Polonia o godz. 17.50.

a  a  a

a  a  a

a  a  a


 

„Edmundy 2018”

        

 a

         5 grudnia 2018r. chór „Zaczarowana Melodia” otrzymał nagrodę „Edmunda” w kategorii Wydarzenie Roku - za udział w „Koncercie dla Niepodległej” na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie.

         Chórzyści składają serdeczne podziękowania Stanisławie Celińskiej i Maciejowi Muraszko za możliwość zaśpiewania z tak wspaniałą  artystką, tak cudownej kompozycji, która wzrusza słuchaczy do łez, w niepowtarzalnym wydarzeniu „Koncercie dla Niepodległej”.

 a  a


 

„Zaczarowana Melodia” z przedszkolakami patriotycznie

a

            Chór „Zaczarowana Melodia” wziął także udział w jeszcze jednej uroczystości związanej z obchodami 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego chórzyści zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przedstawieniu, które przygotowało Przedszkole Miejskie nr 5 im. Kubusia Puchatka. Placówka realizowała projekt „Przedszkolaki działają patriotycznie”. Uroczystość odbyła się w GOK „Hutnik” w obecności władz miasta i powiatu 28 listopada 2018 roku.

z  a  a

a  a  a


 

Uroczystość szkolna

z okazji 100 – lecia Odzyskania Niepodległości

 

                Od października chórzyści przygotowywali piosenki patriotyczne na uroczystość szkolną z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, która miała się odbyć z udziałem rodziców i zaproszonych gości. To wydarzenie miało miejsce 13 listopada 2018 roku i stało się okazją do wprowadzenia zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Odśpiewanie kilkunastu pieśni patriotycznych przez „Zaczarowaną Melodię” wraz z uczniami wybranych klas, które zagrzewały do boju żołnierzy polskich miały za zadanie pokazać ówczesnego ducha narodu. Główną z odśpiewanych pieśni, oprócz „Mazurka Dąbrowskiego”, była „Rota” autorstwa Marii Konopnickiej. Uroczystość miała podniosły i wyjątkowy charakter. Najbardziej wzruszającym momentem dla chórzystów było zaprezentowanie wszystkim zebranym „Modlitwy o pokój”, piosenki zaśpiewanej na Stadionie Narodowym wraz ze Stanisława Celińską 10 listopada w „Koncercie dla Niepodległej”. Łzy same cisnęły się do oczu. Chórzyści zdali sobie sprawę z faktu, że to nie było tylko dla nich ogromne wydarzenie, ale i dla całego miasta.

 


 

„Zaczarowana Melodia” wśród gwiazd

w „Koncercie dla Niepodległej” na PGE Narodowym

 a

            W październiku chór „Zaczarowana Melodia” otrzymał największą, niespodziewaną i zaskakującą propozycję. Stanisława Celińska zaprosiła chórzystów do zaśpiewania piosenki na Stadionie Narodowym podczas "Koncertu dla Niepodległej" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Było to ogromne wyróżnienie i niepowtarzalne wydarzenie. Podczas "Koncertu dla Niepodległej" na jednej scenie wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki, artyści wielu pokoleń, a ich występy uatrakcyjniały filmy i efekty specjalne. I w tym zaszczytnym gronie znalazła się także "Zaczarowana Melodia", która u boku Stanisławy Celińskiej wykonała utwór "Modlitwa o pokój" do muzyki Macieja Muraszko.

            Koncert transmitowany był "na żywo" 10 listopada 2018 roku przez największe stacje telewizyjne w kraju – TVP, TVN, Polsat oraz stacje radiowe.

a  a  a

a  a  a

a


 

Złote Gody w gminie Gostyń z „Zaczarowaną Melodią”

 

            Chór „Zaczarowana Melodia” po raz kolejny uświetnił uroczystość wręczenia medali za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznawanych przez prezydenta RP. Podobnie jak w ubiegłych latach wszyscy jubilaci zebrali się w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. „Zaczarowana Melodia” przygotowała krótki program artystyczny, będący muzyczną niespodzianką dla zgromadzonych par małżeńskich. Chórzystom towarzyszył zespół instrumentalny, w którym zagrał kolejny tata – p. Artur Kuklewski.

Uroczystość ta odbyła się 24 września 2018 roku.

         

   „Zaczarowana Melodia” dziękuje

p.Sławkowi, p.Marcinowi i p.Arturowi

za zaangażowanie i poświęcony czas!!!


 

Dodatkowe informacje