Kolędowanie z rodziną Pospieszalskich

 a

            5 stycznia 2019r. chórzyści tradycyjnie do kolędowali na Świętej Górze. Tym razem towarzyszyli jednej z najbardziej znanych, muzycznych rodzin - Rodzinie Pospieszalskich. W murach bazyliki na początku zabrzmiały piękne kolędy i pastorałki autorstwa nieżyjącego już ks. Tadeusza Nagela: "Radośni pasterze" i "Kołysanka Świętej Góry". Po akcencie świętogórskim, pojawili się zaproszeni goście, których uroczyście przywitał chór „Zaczarowana Melodia” przekazując drobne upominki - żółte i niebieskie szaliki, mające symbolicznie połączyć znakomitych artystów polskiej sceny muzycznej z młodymi chórzystami oraz być wyrazem wdzięczności za wspólne kolędowanie. Chórzyści witając po raz kolejny podkreślili, że… „na deskach Świętogórskiej sceny stoją dziś różne pokolenia. To niezbity dowód na to, że muzyka łączy ludzi w różnym wieku, czego jesteście Państwo przykładem. Swoim zaangażowaniem artystycznym pokazujecie, jak ważna jest rodzina i chwile z nią spędzone. Boże Narodzenie to czas łamania się opłatkiem i radość z narodzenia Dzieciątka, a także chwile spędzone przy blasku choinki. To najlepszy moment na wspólne śpiewanie kolęd, o czym wielu w dzisiejszych czasach zapomina. Wasza rodzina pokazuje, że rodzinne kolędowanie, to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych tradycji w polskiej kulturze, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.” I w takiej rodzinnej atmosferze kolędowali Pospieszalscy wraz z „Zaczarowaną Melodią”.

 

 


 

Dodatkowe informacje