Podsumowanie wspólnej pracy w klasach 1-3.

aNa przełomie października i listopada w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dedykowany dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Tematem przewodnim była aktualna pora roku- jesień. Wyznaczone przez organizatorów cele były delikatnie utrudnione, gdyż zadanie konkursowe należało zrobić w grupach. Mimo, że ten sposób pracy jest przyjemny i dla uczniów koedukacyjny, to jak wiadomo bywa bardziej skomplikowany, czasochłonny i wymaga dużo lepszej organizacji. Oddziały klasowe podzielone na zespoły miały wykonać Panią Jesień na większych formatach. Jury, w którym zasiadała nauczycielka plastyki oraz pani bibliotekarka, oceniały plakaty wg wyznaczonych kryteriów, wcześniej przedstawionych klasom. Pod uwagę brały: zgodność z tematem, trafne odwzorowanie jesieni (kolorystyka, znaki szczególne danej pory roku- wiedza przyrodnicza), pomysłowość, estetykę wykonania, samodzielność. Klasy uczestniczące w konkursie wykazały się dużym talentem i zaangażowaniem, jury nie miało łatwej pracy. Po dosyć długiej i szczegółowej analizie prac, podczas rozstrzygnięcia konkursu wyłoniono następujące klasy: wyróżnienie –klasa Ib; III miejsce- klasa 3b; II miejsce- klasa 3a, I miejsce- klasa Ic. Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy! Wystawa konkursowa znajduję się na korytarzu przy salach numer 5 i 6.

Weronika Janus

Anna Juskowiak

Romina Jańczak

KONKURS PLASTYCZNO – TECHNICZNY

,,NAJŁADNIEJSZY RÓŻANIEC’’ ROZSTRZYGNIĘTY!

,,Odmawiajcie różaniec’’

Matka Boża

aPaździernik w szczególny sposób jest miesiącem poświęconym modlitwie różańcowej. W tym roku szkolnym po raz kolejny uczniowie klas III wraz ze swoimi bliskimi wzięli udział w konkursie plastyczno – technicznym na najładniejszy różaniec. Jury oceniło przede wszystkim pomysłowość i oryginalność. Łącznie wpłynęło 14 prac. Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z kasztanów, orzechów laskowych, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, śrubek, masy solnej, modeliny, sreberka, żelek, cukierków, kwiatków, guzików. Każdy z nich był bardzo piękny i wyjątkowy.

Oto lista nagrodzonych:

I miejsce – Maria Gmur kl. III b i Wojciech Wajn kl. III c

II miejsce – Weronika Włodarczyk kl. III a i Barbara Niedziela kl. III c

III miejsce – Dominika Porzucek kl. III b i Wojciech Szymczak kl. III c

Olga Pietraszewska kl. III a,

Zuzanna Przybylak kl. III a,

Jakub Michalak kl. III b,

Greta Leciejewska kl. III b,

Maria Twardowska kl. III b,

Bartosz Baszyński kl. III c,

Zuzanna Grodzka kl. III c.

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie dyplomów oraz nagród miało miejsce 31.10.2019 r. w sali gimnastycznej. Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu przy sali nr 17. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

a  a

Monika Karwatka

Konkurs Halloween

dla klas 2

Październikowy konkurs plastyczny z języka angielskiego, dla klas 2, został rozstrzygnięty. W tym roku zgłoszonych zostało 25 prac. Jury miało nie lada wyzwanie, przyznając miejsca oraz wyróżnienia ich autorom. Oprócz pomysłu i estetyki, duże znaczenie miała samodzielność wykonania. Poniżej podajemy zwycięzców oraz dziękujemy wszystkim za udział.

1 miejsca:

Maria Michalak kl. 2B

Maja Kacpura kl. 2C

Marta Kaczmarek kl. 2B

Zofia Mazurek kl. 2C

Maja Padurska kl. 2B

Kalina Ptak kl. 2B

Robert Stefaniak kl. 2C

Barbara Carvalho

Marta Kaczmarek

Konkurs Informatyczny

aDnia 16 października 2019 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu, odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Informatyczny „Uczymy się i bawimy  bezpiecznie w Internecie”. Naszą szkołę reprezentowali  trzej chłopcy: Dawid Andrzejewski III a, Wojciech Waleński III a, Piotr Nowak III b. Uczniowie dzielnie rywalizowali z pozostałymi uczestnikami i zdobyli II miejsce.  Zadania były różnorodne, a niektóre bardzo trudne. Dotyczyły: kodowania, budowy komputera, pisania w programie Microsoft Word, rysowania w programie Paint. Chłopcy stanowili super drużynę i świetnie ze sobą współpracując, poradzili sobie. Gratulujemy!!!

Elżbieta Szczygieł

Justyna Marcinkowska

Pocztówka z Wlk. Brytanii

konkurs plastyczny z j. angielskiego

dla klas 3

W trakcie apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków - 26 września zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego z języka angielskiego „Pocztówka z Wlk. Brytanii”.

Poniżej podajemy wyróżnionych uczniów:

1 miejsce: Natalia Fabisiak (kl. 3A)

2 miejsce: Anna Pyrek (kl. 3B)

3 miejsce: Wojciech Wajn (kl. 3C)

Wyróżnienia:

Krystian Frąckowiak (kl. 3A)

Greta Leciejewska (kl. 3B)

Olga Pietraszewska (kl. 3A)

Aleksandra Pyrek (kl. 3B)

Jakub Michalak (kl. 3B)

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz

Powiatowy Konkurs Języków Obcych

6 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyniu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu Języków Obcych, którego dokonał Starosta Gostynia pan Robert Marcinkowski. Konkurs zorganizował ZSZ w Gostyniu. Nagrodę za zajęcie II miejsca w kategorii język angielski odebrał uczeń naszej szkoły Piotr Olejniczak. Piotrowi gratulujemy, życząc mu jednocześnie dalszych sukcesów!

Bogumiła Gano