Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody w konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się 26 września i został przeprowadzony wśród uczniów klas ósmych. Pierwsze miejsce zajęła Natasza Woźniak z klasy 8b, drugie miejsce zajęła Maria Stróżyńska z klasy 8c, a trzecie Anna Roszak z klasy 8c. Nagrody pozyskano z Urzędu Miejskiego w Gostyniu oraz dzięki organizacji Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Okazuje się, że nie każdy wie, jaką walutę ma Szwajcaria albo jak nazywa się urzędujący kanclerz Niemiec lub gdzie znajduje się siedziba ONZ …

Izabela Nowak

Olimpiada matematyczna Juniorów

Dnia 27.09.2018 odbył się pierwszy etap Olimpiady Matematycznej Juniorów, w którym wzięło udział 9 uczniów klas 7 i 8. Pierwszy etap składa się z 12 części- testowa organizowana w szkole oraz korespondencyjna- uczniowie rozwiązują samodzielnie zadania w domu. Olimpiada jest trudnym konkursem matematycznym organizowanym przez Aż troje z uczestników napisało test powyżej średniej krajowej! Gratulujemy!

Natalia Kolan

„Gostyń i okolice”

aW poniedziałek 4 czerwca miał miejsce w naszej szkole gminny konkurs „Gostyń i okolice”. Był on zwieńczeniem całorocznych przygotowań naszych trzecioklasistów, które miały na celu zwiększenie ich wiedzy na temat rodzinnego miasta i okolic. W eliminacjach szkolnych najlepsi okazali się: Pola Jankowska, Martyna Rajewska i Dominik Sadzki. Oni właśnie rozpoczęli rywalizację z rówieśnikami z innych szkół. Ilość materiału na który składa się wiedza ogólna, legendy, gwara, znajomość ulic, patronów itd jest bardzo duża, tak więc brawa należą się przedstawicielom wszystkich szkół biorących udział, jednak możemy się poszczycić iż nasi uczniowie zajęli bardzo dobre drugie miejsce ulegając jedynie Szkole podstawowej nr 1 w Gostyniu. Wielkie gratulacje dla Poli, Martyny oraz Dominika i powodzenia w rozwijaniu wiedzy w IV klasie Śmiech.

Adam Bartkowiak

II Powiatowy Turniej Matematyczny „MAT  - TUR”

o tytuł „Najlepszej Drużyny Matematyków”

a29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Skoraszewicach odbył się II Powiatowy Turniej Matematyczny „MAT  - TUR” o tytuł „Najlepszej Drużyny Matematyków”, w którym naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3b: Julia Michałowicz, Zuzanna Zielińska i Zuzanna Lisiecka. Nasze uczennice prezentowały bardzo wysokie umiejętności matematyczne i pokazały sposoby twórczego rozwiązywania problemów matematycznych zajmując I MIEJSCE i tym samym pokonały uczestników z sześciu powiatowych szkół. Dziewczynki pokazały, że spotkanie z Matematyką – Królową Nauk było okazją do świetnej zabawy i poznawania jej tajemnic! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Wojtkowiak

Maraton Matematyczny

aDnia 12.05 w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu odbył się co roczny powiatowy konkurs matematyczny Maraton Matematyczny. Nasi uczniowie również podjęli wyzwanie i wzięli udział w maratonie rozwiązując 5 testów w ciągu 5-ciu godzin. Uczniowie klas 7 dzielnie walczyli z gimnazjalistami, natomiast Janowi Adamczakowi z 6a udało się otrzymać IV miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Natalia Kolan

Międzynarodowy konkurs matematyczny

KANGUR 2018 – rozstrzygnięty!

15 marca 2018 roku kolejny raz odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Choć konkurs jest bardzo trudny, zawsze gromadzi dużą grupę chętnych. W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba 67 uczniów! Wczoraj dostaliśmy wreszcie długo wyczekiwane wyniki. Co prawda, nikomu nie udało się zdobyć tytułu laureata ani dyplomu za bardzo dobry wynik, ale czwórka najlepszych uczniów otrzymała dyplom z wyróżnieniem.

W kategorii MALUCH:

- Julia Michałowicz z klasy 3b

- Olga Radczyk z klasy 3c

- Karolina Nowak z klasy 4a

W kategorii BENIAMIN:

- Maria Kaźmierska z klasy 5c

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczennicom (bo w tym roku to dziewczyny zdominowały konkurs) a wszystkim dziękujemy za podjęcie rywalizacji. Życzymy matematycznych sukcesów w przyszłości!

Hanna Szczepecka