„Dialog z rzeczywistością”

a26 lutego br. w ZSO w Gostyniu odbyło się uroczyste podsumowanie IV Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”. Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki. Stu dwudziestu dwóch uczestników z trzynastu okolicznych szkół złożyło prawie 200 prac wykonanych za pomocą różnych technik i odwołujących się do wielu konwencji. W konkursie tym startowało 6 uczniów naszej szkoły, którzy przygotowali prace w dziale literackim i fotograficznym. Jury konkursowe wyróżniło jedną uczennicę „Piątki”: Zuzanna Rochowska z kl. 7c zajęła I miejsce w dziale fotograficznym w kategorii wiekowej 12-15 lat. Gratulujemy jej serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

Magdalena Woźniakowska

My zdrowie szanujemy

aZdrowy tryb życia promować można na wszelkie sposoby. Jednym z najmilszych dla ucha i oczu jest promocja zdrowia przez piosenkę. Właśnie na ten rodzaj promocji zdecydowała się Szkoła Podstawowa im. E. Bojanowskiego w Kunowie, w której dnia 28 lutego 2019r. odbył się III Gminny Konkurs Piosenki o Zdrowiu. Tego dnia wielu młodych artystów wykonało utwory, promujące zdrowy styl życia. W konkursie brały udział przedszkola i szkoły podstawowe gminy Gostyń. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły „Pożyteczni” oraz „Zdrowe Pierwszaki”. „Pożyteczni” w składzie uczennice: Lena Kozyra, Antonina Krawiec i Maria Twardowska zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Marta Stężycka

Wyniki konkursu na Matematyczną ozdobę bożonarodzeniową

W grudniu został zorganizowany konkurs na bożonarodzeniową ozdobę matematyczną w dwóch kategoriach:

1 kategoria klasy 4-5, matematyczna kartka bożonarodzeniowa

I miejsce Hubert Sikora klasa 4f

II miejsce Alan Ratajczak klasa 5c

III miejsce Stanisław Wojciechowski klasa 4f

Wyróżnienia:

Paweł Stefaniak klasa 5c

Jędrzej Szuman klasa 4c

2 kategoria klasy 6-7 matematyczna bombka

I miejsce Nikola Kurasiak klasa 6c

II miejsce Szymon Grześkowiak klasa 6c

III miejsce Dawid Pszonka klasa 6c

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Natalia Kolan

Świąteczne Renifery

zJak co roku, dla wszystkich dzieci z klas 1 został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego „Świąteczne Renifery”. Każdorazowo uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział wykazując się ogromną dozą pomysłowości. Możliwość stworzenia swojego własnego, świątecznego renifera to nie tylko ogromna frajd, ale także zadanie które rozwijania u uczniów sprawności manualne. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki w trakcie świątecznego apelu. Gratulujemy !

Lista nagrodzonych uczniów:

1 miejsce: Maja Kacpura (1C)

Wyróżnienia:

- Julia Bukowska (1B)

- Anna Chuda (1A)

- Maja Furman (1B)

- Aleksander Gogół (1A)

- Alan Grodzki (1B)

- Noemi Konieczna (1C)

- Lena Krzeszkowska (1C)

- Marta Marcinkowska (1A)

- Dawid Mikołajczak (1B)

- Franciszek Nowak (1A)

Barbara Carvahlo

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody w konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się 26 września i został przeprowadzony wśród uczniów klas ósmych. Pierwsze miejsce zajęła Natasza Woźniak z klasy 8b, drugie miejsce zajęła Maria Stróżyńska z klasy 8c, a trzecie Anna Roszak z klasy 8c. Nagrody pozyskano z Urzędu Miejskiego w Gostyniu oraz dzięki organizacji Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Okazuje się, że nie każdy wie, jaką walutę ma Szwajcaria albo jak nazywa się urzędujący kanclerz Niemiec lub gdzie znajduje się siedziba ONZ …

Izabela Nowak

Olimpiada matematyczna Juniorów

Dnia 27.09.2018 odbył się pierwszy etap Olimpiady Matematycznej Juniorów, w którym wzięło udział 9 uczniów klas 7 i 8. Pierwszy etap składa się z 12 części- testowa organizowana w szkole oraz korespondencyjna- uczniowie rozwiązują samodzielnie zadania w domu. Olimpiada jest trudnym konkursem matematycznym organizowanym przez Aż troje z uczestników napisało test powyżej średniej krajowej! Gratulujemy!

Natalia Kolan