Wyniki konkursu na Matematyczną ozdobę bożonarodzeniową

W grudniu został zorganizowany konkurs na bożonarodzeniową ozdobę matematyczną w dwóch kategoriach:

1 kategoria klasy 4-5, matematyczna kartka bożonarodzeniowa

I miejsce Hubert Sikora klasa 4f

II miejsce Alan Ratajczak klasa 5c

III miejsce Stanisław Wojciechowski klasa 4f

Wyróżnienia:

Paweł Stefaniak klasa 5c

Jędrzej Szuman klasa 4c

2 kategoria klasy 6-7 matematyczna bombka

I miejsce Nikola Kurasiak klasa 6c

II miejsce Szymon Grześkowiak klasa 6c

III miejsce Dawid Pszonka klasa 6c

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Natalia Kolan

Świąteczne Renifery

zJak co roku, dla wszystkich dzieci z klas 1 został zorganizowany konkurs plastyczny z języka angielskiego „Świąteczne Renifery”. Każdorazowo uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział wykazując się ogromną dozą pomysłowości. Możliwość stworzenia swojego własnego, świątecznego renifera to nie tylko ogromna frajd, ale także zadanie które rozwijania u uczniów sprawności manualne. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki w trakcie świątecznego apelu. Gratulujemy !

Lista nagrodzonych uczniów:

1 miejsce: Maja Kacpura (1C)

Wyróżnienia:

- Julia Bukowska (1B)

- Anna Chuda (1A)

- Maja Furman (1B)

- Aleksander Gogół (1A)

- Alan Grodzki (1B)

- Noemi Konieczna (1C)

- Lena Krzeszkowska (1C)

- Marta Marcinkowska (1A)

- Dawid Mikołajczak (1B)

- Franciszek Nowak (1A)

Barbara Carvahlo

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody w konkursie Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się 26 września i został przeprowadzony wśród uczniów klas ósmych. Pierwsze miejsce zajęła Natasza Woźniak z klasy 8b, drugie miejsce zajęła Maria Stróżyńska z klasy 8c, a trzecie Anna Roszak z klasy 8c. Nagrody pozyskano z Urzędu Miejskiego w Gostyniu oraz dzięki organizacji Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom. Okazuje się, że nie każdy wie, jaką walutę ma Szwajcaria albo jak nazywa się urzędujący kanclerz Niemiec lub gdzie znajduje się siedziba ONZ …

Izabela Nowak

Olimpiada matematyczna Juniorów

Dnia 27.09.2018 odbył się pierwszy etap Olimpiady Matematycznej Juniorów, w którym wzięło udział 9 uczniów klas 7 i 8. Pierwszy etap składa się z 12 części- testowa organizowana w szkole oraz korespondencyjna- uczniowie rozwiązują samodzielnie zadania w domu. Olimpiada jest trudnym konkursem matematycznym organizowanym przez Aż troje z uczestników napisało test powyżej średniej krajowej! Gratulujemy!

Natalia Kolan

„Gostyń i okolice”

aW poniedziałek 4 czerwca miał miejsce w naszej szkole gminny konkurs „Gostyń i okolice”. Był on zwieńczeniem całorocznych przygotowań naszych trzecioklasistów, które miały na celu zwiększenie ich wiedzy na temat rodzinnego miasta i okolic. W eliminacjach szkolnych najlepsi okazali się: Pola Jankowska, Martyna Rajewska i Dominik Sadzki. Oni właśnie rozpoczęli rywalizację z rówieśnikami z innych szkół. Ilość materiału na który składa się wiedza ogólna, legendy, gwara, znajomość ulic, patronów itd jest bardzo duża, tak więc brawa należą się przedstawicielom wszystkich szkół biorących udział, jednak możemy się poszczycić iż nasi uczniowie zajęli bardzo dobre drugie miejsce ulegając jedynie Szkole podstawowej nr 1 w Gostyniu. Wielkie gratulacje dla Poli, Martyny oraz Dominika i powodzenia w rozwijaniu wiedzy w IV klasie Śmiech.

Adam Bartkowiak

II Powiatowy Turniej Matematyczny „MAT  - TUR”

o tytuł „Najlepszej Drużyny Matematyków”

a29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Skoraszewicach odbył się II Powiatowy Turniej Matematyczny „MAT  - TUR” o tytuł „Najlepszej Drużyny Matematyków”, w którym naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3b: Julia Michałowicz, Zuzanna Zielińska i Zuzanna Lisiecka. Nasze uczennice prezentowały bardzo wysokie umiejętności matematyczne i pokazały sposoby twórczego rozwiązywania problemów matematycznych zajmując I MIEJSCE i tym samym pokonały uczestników z sześciu powiatowych szkół. Dziewczynki pokazały, że spotkanie z Matematyką – Królową Nauk było okazją do świetnej zabawy i poznawania jej tajemnic! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Wojtkowiak