Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

r9 kwietnia 2015 r. odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Dubaniewicz, Zofia Tomczak, Aleksander Zaremba, Kacper Jagodziński. Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności poprzez:

• Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  • Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  • Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  • Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Kunowie. Dziękujemy pracownikom szkoły za dobre przyjęcie a organizatorom za sprawne przeprowadzenie rywalizacji. Zadaniem uczniów było zdobyć jak najwięcej punktów. Turniej składał się z kilku części: odpowiedzi na pytania z testu wiedzy, odpowiedzi na pytania z testu – skrzyżowania, jazdę w miasteczku ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po torze przeszkód. Do kolejnego etapu awansował tylko jeden zespół. Nam się nie udało. Zobaczcie zdjęcia.

r  r  r

Edyta Radomska