„Świat wolny od przemocy”

kW ramach realizacji Programu Osłonowego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą  „Od bierności do aktywności”, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Świat wolny od przemocy” zorganizowanym przez Urząd Miejski w Gostyniu. Celem konkursu była między innymi popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy o przeciwdziałaniu agresji i przemocy oraz kształtowanie świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z różnymi formami przemocy.  Uczennica naszej szkoły Agata Lenarczyk z klasy V a zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymując piękny czerwony rower podczas konferencji podsumowującej realizację programu profilaktycznego „Razem łatwiej”. Laureatce życzymy bezpiecznego użytkowania roweru i zwiedzenia najciekawszych zakątków ziemi gostyńskiej.

kb

Halina Lenarczyk