„Dialog z rzeczywistością”

dW dniu 16 lutego 2016 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbyło się podsumowanie XI Powiatowego Konkursu Literacko-Plastyczno-Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”. W tegorocznej edycji wzięło udział 107 osób, w tym 50 uczniów szkół podstawowych. Jury tego konkursu oceniło prace w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz w trzech działach: literatura (poezja, proza), plastyka, fotografia. Przedstawiciele jury, komentując nadesłane prace, zwrócili uwagę na różnorodność tematów oraz wysoki poziom umiejętności autorów w wyrażaniu refleksji za pomocą środków językowych oraz środków typowych dla plastyki i fotografii.

Wśród laureatów byli również następujący uczniowie naszej szkoły:

- Maria Gorynia – I miejsce w dziale: literatura (proza),

- Zuzanna Woźniakowska – II miejsce w dziale: literatura (poezja),

- Kacper Kosowicz – II miejsce w dziale: fotografia,

- Franciszek Marciniak – wyróżnienie w dziale: plastyka.

Osoby nagrodzone otrzymały dyplomy i wspaniałe nagrody książkowe. Gratulujemy im sukcesu!

Magdalena Woźniakowska