Szkolny etap

Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań

Na przełomie stycznia i lutego odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Lechu Poznań. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu śmiałków. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na 30 pytań, które dotyczyły historii Klubu Lech Poznań. Pytania dotyczyły głównie zespołu piłkarskiego, jego przeszłości, zawodników, trenerów. Jak się okazało test nie był wcale prosty. Po udzielonych odpowiedziach nie wszyscy uczestnicy czuli pełną satysfakcję. Wszystkie testy zostały wysłane do sprawdzenia do głównej siedziby Klubu, gdzie organizatorzy sprawdzili poprawność odpowiedzi. W połowie lutego otrzymaliśmy miłą wiadomość, że czterech z naszych uczniów zakwalifikowali się do Finału Olimpiady! Są nimi: Kacper Adamczak, Karol Rozwora, Eryk Malepszak, Krzysztof Płatek. Życzymy powodzenia już 6 marca!

Mikołaj Rogala