„Gostyń i okolice”

aW poniedziałek 4 czerwca miał miejsce w naszej szkole gminny konkurs „Gostyń i okolice”. Był on zwieńczeniem całorocznych przygotowań naszych trzecioklasistów, które miały na celu zwiększenie ich wiedzy na temat rodzinnego miasta i okolic. W eliminacjach szkolnych najlepsi okazali się: Pola Jankowska, Martyna Rajewska i Dominik Sadzki. Oni właśnie rozpoczęli rywalizację z rówieśnikami z innych szkół. Ilość materiału na który składa się wiedza ogólna, legendy, gwara, znajomość ulic, patronów itd jest bardzo duża, tak więc brawa należą się przedstawicielom wszystkich szkół biorących udział, jednak możemy się poszczycić iż nasi uczniowie zajęli bardzo dobre drugie miejsce ulegając jedynie Szkole podstawowej nr 1 w Gostyniu. Wielkie gratulacje dla Poli, Martyny oraz Dominika i powodzenia w rozwijaniu wiedzy w IV klasie Śmiech.

Adam Bartkowiak