SP5 Gostyń

Gostyń i "Piątka" straciła niezwykłą osobę - wspaniałego pedagoga, niezwykłego wychowawcę, a przede wszystkim ciepłego człowieka pełnego serca dla dzieci i młodzieży.
Niezwykle wspominam 3 lata spędzone w klasie pod Pana skrzydłami. Doskonale pamiętam lekcje matematyki i informatyki oraz godziny wychowawcze. Pamiętam wspólne klasowe zabawy, chociażby na pierwszy dzień wiosny, czy wycieczki. Mi najbardziej w pamięci zapadła ostatnia - rowerowa do Błażejewa. Wciąż mam w pamięci Pana troskę o to, czy każdy z nas jedzie bezpiecznie i nadąża za grupą.
Ta troska zawsze Pana charakteryzowała. Troska o uczniów, czy na pewno rozumieją, czy nadążają.
Jako nauczyciel jestem przekonana, że Pan w dużej mierze ukształtował również mój nauczycielski warsztat. Wielu nauczycieli może uczyć się od Pana troski o ucznia, cierpliwości, ale także bycia wymagającym wobec ucznia, ale przede wszystkim wobec siebie samego.
Gostyń i "Piątka" straciła niezwykłą osobę - wspaniałego pedagoga, niezwykłego wychowawcę, a przede wszystkim ciepłego człowieka pełnego serca dla dzieci i młodzieży - Pana Ksawerego.
Panie Ksawery, dziękuję!

Angelika Chwastyniak

absolwentka klasy 6C (2009)