Zespół wokalny „Zaczarowana Melodia”

q

W Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu od 2001 roku działa zespół wokalny, pod kierunkiem p. Ewy Kuśnierek. Czynnie uczestniczą w nim uczniowie klas IV – VI, od 2004 roku wychowankowie klas III, a od 2014 roku także pierwsze i drugie klasy. Na zajęcia przychodzą dzieci wykazujące uzdolnienia muzyczne, które poprzez poznawanie piosenek o różnorodnej tematyce przygotowują oprawę wokalną uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Zespół wokalny odbywa się raz w tygodniu. Program zajęć zostaje ustalony w zależności od przewidzianych uroczystości w danym roku szkolnym. Tradycyjnie w pierwszym półroczu zespół wokalny przygotowuje się do wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest Kolędowanie Świętogórskie, które wrosło już na stałe w harmonogram uroczystości naszego miasta - Gostynia. W drugim półroczu przedstawia opanowany repertuar, zgodnie z tematyką scenariusza, na zakończeniu klas szóstych. Ponadto bierze udział w różnorodnych uroczystościach miejskich.

W roku szkolnym 2009/2010 zespół przyjął nazwę „Zaczarowana Melodia”, zaproponowaną przez p. Magdalenę Woźniakowską, nauczycielkę języka polskiego w naszej szkole. Od tej pory oczarowuje publiczność swoim śpiewem.

Warto podkreślić, iż zespół wokalny „Zaczarowana Melodia” działający w Szkole Podstawowej nr 5 jest jedynym tak licznym zespołem wokalnym w gminie, promującym swoją placówkę.  Oprócz tego jest na bardzo wysokim poziomie wokalnym co potwierdzają opinie muzyków, z którymi zespół występował.

Koncerty, które przyniosły największy rozgłos w mieście i nie tylko:

-„Błogosławiony wśród aniołów – w hołdzie Janowi Pawłowi II” - zespół towarzyszył Magdzie Anioł - 30 kwietnia 2011r.;

- „Moje Betlejem” – występ z zespołem „Skaldowie” – 7 stycznia 2012r.;

- „Śpiewająca Ochronka” - 1 maja 2014r. oraz promocja płyty z zarejestrowanym koncertem:

22    października 2014r. – Ostrów Wlkp.

8 grudnia 2014r. – Warszawa

14 marca 2015r. – Święta Góra (Stowarzyszenie Ruch Kultury Chrześcijańskiej   „Odrodzenie” z Wielkopolski);

- „Kolędy Świata”  - występ zespołem „Redlin” – 10 stycznia 2015r.;

- „Śpiewy filipińskie - z Rzymu na krańce świata”  - występ z zespołem „U studni”

1 maja 2015r.

- "Maleńka przyszła miłość" - występ z Eleni - 9 stycznia 2016r.

- "Dopóki ziemia kręci się"  - występ z zespołem Mikroklimat - 30 kwietnia 2016r.

- ... KOLĘDUJĄ! - koncert kolęd i pastorałek - występ z Alicją Majewską, Olgą Bończyk, Włodzimierzem Korczem i Zbigniewem Wodeckim  - 28 stycznia 2017r.

Wrzesień 2015