Zawód instruktor

W dniu 7 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 8a Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyniu pod opieką wychowawczyni, pani Edyty Radomskiej, odbyli jednodniowe ćwiczenia strzeleckie. Na strzelnicy LOK w Gostyniu poznali kilkanaście egzemplarzy broni palnej. Na początku Wiesław Chiliński, sędzia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, udzielił uczniom instrukcji na temat bezpiecznego posługiwania się bronią. Następnie pod opieką trenerów: Adama Karczyńskiego i Artura Drewsa uczniowie strzelali z broni palnej, karabinu i pistoletu sportowego. Ocenę końcową wyników przeprowadził sędzia PZSS, który zachęcił również uczniów do dalszych treningów strzeleckich.

ZARZĄD KLUBU STRZELECTWA SPORTOWEGO VIS LOK W GOSTYNIU ZAPRASZA WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO ROZPOCZĘCIA FASCYNUJĄCEJ PRZYGODY JAKĄ JEST STRZELECTWO SPORTOWE

Kontakt      KLUB STRZELECTWA SPORTOWEGO ” VIS ” LOK w GOSTYNIU
                                                   ul. WROCŁAWSKA 45A         63-800 GOSTYŃ

Treningi na strzelnicy „VIS” w Gostyniu w soboty od 9:00 do 13:00 prowadzą
                                                             – Adam Karczyński tel. – 724 265 820
                                                             – Maciej Madajka    tel. – 602 707 572

Edyta Radomska

„Zawód moich marzeń”

aDnia 5 lutego gościliśmy Panią U. Burzyńską – Zimną – doradcę zawodowego zatrudnionego w PPP w Gostyniu, która przeprowadziła w klasach szóstych zajęcia pt. „Zawód moich marzeń”. Celem spotkania było zmobilizowanie uczniów do zbierania informacji o zawodach, zapoznanie ich ze sposobem poznawania zawodów oraz podziałem zawodów według przedmiotów pracy, wskazanie uczniom związku między własnymi predyspozycjami psychofizycznymi a przyszłym zawodem, a także polecenie różnych źródeł informacji o zawodach.

Marta Wojtyniak

Wizyta w Grabonogu

aGłównym celem wycieczki było zapoznanie się z działalnością internatu- zakładem opiekuńczym dla młodzieży, w którym mieszka młodzież, ucząca się  z dala od domu. Zauważyliśmy, iż w internacie znajdują się pokoje dwu- i trzyosobowe. Zwróciliśmy uwagę, na czystość w pokojach. Młodzież bardzo dba o czystość nie tylko w pomieszczeniach w których się uczy i odpoczywa, czysto jest w łazienkach i na korytarzu. Poznaliśmy kierowniczkę internatu oraz wychowawcę. Już wiemy, iż zawsze ktoś dorosły czuwa nad bezpieczeństwem młodzieży.  Dorośli pomogą nam w nauce, można bezpłatnie skorzystać z korepetycji. Często organizowane się spotkania z ciekawymi ludźmi np. z kosmetyczką. Bardzo pozytywnie zaskoczył nas pokój "za życiem". Jest przepięknie urządzony i z gustem. Nowocześnie wyposażony w niezbędne meble dla młodej matki i dziecka. Zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia klas w szkole. Ciekawym pomieszczeniem okazało prosektorium. Wiele osób zaskoczyło pomieszczenie kuchenne, w którym uczniowie odbywają praktyki oraz przygotowują się do egzaminy. Wiele wrażeń i nowych doświadczeń.

Edyta Radomska