„Mam swoje prawa” – Rada Rodziców dzieciom

iDnia 6 grudnia 2016r. odbyła się całodniowa impreza zainicjowana przez Radę Rodziców we współpracy z Dyrekcją i nauczycielami pt. „Mam swoje prawa”. Dzień rozpoczął się od wspólnego przygotowania przez uczniów, rodziców, nauczycieli koszulek z zapisanymi prawami dziecka - do informacji, do odpoczynku, do prywatności, do wyrażania swoich poglądów oraz do ochrony przed przemocą. Następnie uczniowie z rodzicami i wychowawcami udali się do hali gimnastycznej. Tam kolejno każda klasa wystawiła przygotowane wcześniej scenki w tematyce praw dziecka dla wszystkich członków społeczności szkolnej. W przedstawieniach brali udział uczniowie i ich rodzice. Dzieci podczas odgrywania scenek mieli założone wcześniej przygotowane koszulki. Klasy II przygotowali scenki w których promowali prawa do ochrony przed przemocą, klasy III – prawa do odpoczynku, klasy IV – prawa do prywatności, klasy V – prawa do wyrażania swoich poglądów, natomiast klasy VI – prawo do informacji. W sumie mieliśmy okazję obejrzeć 21 scenek. Na koniec wspólna zabawa i taniec podczas dyskoteki szkolnej! A dla każdego dziecka słodka niespodzianka z okazji obchodów Dni Praw Dziecka oraz Mikołajek od Rady Rodziców.

Dziękujemy Rodzicom za ten wspaniały dzień, pełen wrażeń i atrakcji. Ogromnie miło było patrzeć na uśmiechy goszczące na twarzach dzieci.

i  i  i

i i

i  i

Marta Wojtyniak


 

Dodatkowe informacje