Pierwsze kroki z niemieckim

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aUczniowie klasy 4 g uczestniczą od października 2018 roku w zajęciach "Pierwsze kroki z niemieckim". Uczą się zupełnie nowego dla nich języka. Głównie w formie zabawy, bez stresu, bez ocen i sprawdzianów poznają podstawy języka niemieckiego i udowadniają, że tego języka można się nauczyć. Śpiewają piosenki, recytują wierszyki i wyliczanki, malują, korzystają z tablicy interaktywnej i programów do nauki tego języka. Niemiecki nie jest aż tak trudny, gdy uczymy się go dla przyjemności.

Izabela Nowak

"Królewna Śnieżka - inna historia"

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aDnia 8.01 uczniowie klas 6 i 7 mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt. "Królewna Śnieżka - inna historia". Spektakl przygotowali uczniowie klas ósmych oraz dwie uczennice klasy czwartej uczęszczający na zajęcia teatralne w języku obcym. Aktorzy mówili po niemiecku, angielsku a nawet po rosyjsku. Przygotowanie tego wydarzenia było dużym wyzwaniem dla młodych aktorów i wymagało od nich ogromnego wkładu pracy, zwłaszcza w opanowanie tekstu w języku obcym.

Izabela Nowak

"Zabawki na choinkę"

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aDnia 20 grudnia 2018r. uczniowie z klasy 4d oraz 5e, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne,  zaprezentowali uczniom z klas pierwszych i drugich przedstawienie z okazji  Bożego Narodzenia pt. "Zabawki na choinkę". Dzieci mogły obejrzeć bajkę o tym, jak wróżki ożywiły zabawki choinkowe, takie jak: Bałwanek, Ptaszek, Muchomorek, Aniołek, Krasnoludek, Pajacyk, a te następnie pomogły swoją życzliwością, serdecznością oraz czarami różdżki naprawiaczki zmienić charakter pewnej rozkapryszonej Gwiazdki.

Bogumiła Gano