Wycieczka do Wrocławia

Projekt „Moja wiedza-Moja przyszłość”

aZ pewnością dzień 30 listopada 2019 r. dla wszystkich uczestników wycieczki z grup projektowych będzie niezapomniany. W wycieczce do Wrocławia brali udział uczniowie z grup pod opieką Pań: A. Jerszyńskiej, H. Szczepeckiej, K. Tyrzyk, J. Jakubowskiej, M. Michnowskiej i M. Grześkowiak. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Hydropolis- centrum wiedzy poświęcone wodzie. To miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne służą ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Poznaliśmy historię powstania wody, najbardziej przerażające stworzenia głębinowe oraz wiele ciekawostek o wodzie. Obejrzeliśmy instalację przedstawiającą scenę polowania żarłacza tygrysiego na ławicę tuńczyków, która jest wykonana z plastiku co nawiązuje do hipotezy, że w 2050 roku w oceanach będzie więcej wagowo plastiku niż ryb! Samodzielnie sprawdziliśmy działanie wodnych wynalazków z czasów starożytnych: śruby Archimedesa i koła wodnego. Kolejną atrakcją był przejazd kolejką linową podczas którego mogliśmy podziwiać m.in. Most Grunwaldzki i Odrę. Wstąpiliśmy także na jarmark świąteczny, który odbywa się na wrocławskim rynku. Dziękujemy Paniom:. A. Jerszyńskiej, K. Tyrzyk i H. Szczepeckiej za wspaniałą organizację wycieczki!!!

>>GALERIA<<

Michalina Grześkowiak


 

Dodatkowe informacje