Angielski może być fajny !!!

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aW tym roku w naszej szkole naprawdę dzieje się dużo ciekawych i fajnych rzeczy … W ramach projektu Moja wiedza – moja przyszłość, poszczególni nauczyciele zaplanowali i przystąpili do realizacji szeregu interesujących zajęć. Między innymi, powstały i systematycznie odbywają się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego o nazwie „Angielski może być fajny”. Uczestniczą w nich wybrani  uczniowie z klasy 5A i 5C.  Podstawowym celem zajęć jest przekonanie uczniów, że nauka języka obcego wcale nie musi kojarzyć się z wysiłkiem i ciężką pracą a wręcz przeciwnie, może sprawić wiele radości i kojarzyć się z zabawą. Na zajęciach powtarzamy przede wszystkim materiał wprowadzany na zwykłych zajęciach, ale staramy się robić to w ciekawy i motywujący sposób. Wspólny wysiłek mniej męczy a przy okazji możemy się wzajemnie wspierać i uczyć od siebie. Często wykorzystujemy różnorodne pomoce dydaktyczne i rozwiązujemy zadania na tablicy interaktywnej. Realizujemy także tematyczne projekty i pracujemy w parach lub grupach. Nawet na boisku szkolnym, w trakcie przerwy staramy się wykorzystywać elementy języka angielskiego, np. odliczając w tym języku w trakcie zabawy w chowanego. A zresztą sami spójrzcie na kilka wybranych przez nas zdjęć Śmiech

 a  a  a

a  a  a

a

Grupa projektowa „Angielski może być fajny”

prowadząca - Barbara Carvalho


 

Dodatkowe informacje