WEduM "Zegar Czarnoksiężnika"

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

W czwartek 22 listopada po raz kolejny spotkaliśmy się w kinie na projekcji filmu . Tym razem obejrzeliśmy film pt. „Zegar czarnoksiężnika”. Dziesięciu uczniów naszej szkoły przybyło do kina na godzinę 15:30, aby przed rozpoczęciem seansu wysłuchać prelekcji na temat scenografii. Wiele ciekawostek dowiedzieliśmy się: kto to jest scenarzysta?; jakie są rodzaje scenerii?; kto jest znanym w polskim świecie filmu scenarzystą?

SCENERIA – krajobraz lub dekoracja, które otaczają całą akcję filmu czy przedstawienia. Film pt. „Zegar czarnoksiężnika” to bardzo świetny, ciekawy, a zarazem odkrywający wiele tajemnic jakie skrywa w sobie człowiek. Oprócz nadprzyrodzonych mocy bohaterów: czarów, magii, przywoływania duchów czy budzenie zaklęciem zmarłych w filmie spotykamy przyjaźń, więzi rodzinne (wujek – siostrzeniec). Film godny polecenia dzieciom starszym, które nie boją się magii i czarów.

 

Agnieszka Białas


 

Dodatkowe informacje