Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

a

1 kwietnia grupa uczniów klasy 4g gościła  na zajęciach  "Pierwsze kroki z  niemieckim" panią Jagodę Frost, która od kilku lat mieszka i pracuje w Szwajcarii. Dzięki ciekawej prezentacji dowiedzieliśmy się, że w tym niedużym kraju również mówi się po niemiecku. Zobaczyliśmy ciekawe szwajcarskie zabytki  i przepiękne alpejskie krajobrazy. Każdy mógł chwycić w rękę franka szwajcarskiego i poćwiczyć niemieckie słówka. Nikt z nas nie wiedział, że to kraj bez stolicy. Pani Jagoda zachęcająco opowiedziała o tym, z czego słynie Szwajcaria: czekoladzie, serach, zegarkach i scyzorykach. Niewątpliwie było to bardzo inspirujące spotkanie a pani Jagoda obiecała, że jeszcze nas odwiedzi na zajęciach, bo bardzo chętnie wraca do swojej byłej szkoły.

a  a

Izabela Nowak


 

Dodatkowe informacje