Wycieczka do Biskupina

 Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aW sobotę,  21 września, miała miejsce wycieczka uczniów z naszej szkoły w ramach uczestnictwa w projekcie „Moja wiedza, Moja przyszłość”. Udaliśmy się do Biskupina, aby zwiedzić prehistoryczną osadę i zobaczyć jak wyglądało życie w tamtych czasach. Na miejscu, uczniowie z grupy projektowej  „Angielski może być fajny” pani B. Carvalho oraz z grupy projektowej „Koło gier planszowych” pani A. Białas wspólnie zwiedzali obiekt. Tego dnia odbywał się festyn archeologiczny z mnóstwem atrakcji. Oprócz pokazów grup rekonstrukcyjnych były stoiska z rękodziełami i starożytnym jadłem. Ponadto, można było wziąć udział w szeregu różnorodnych warsztatów. Nasze dziewczyny zgłębiały tajniki zielarstwa, tworzyły własną biżuterię, polerowały bursztyn, próbowały fachu garncarskiego, wyrabiały mąkę oraz kosztowały starożytnego jadła ogrzewając się przy ognisku w jednej z chat.  W ten sposób uczennice mogły zaobserwować jak wyglądało życie codzienne tamtych czasów i choć na chwilę przenieść się w odległą rzeczywistość. Była to z pewnością niecodzienna lekcja historii a także świetny sposób na pożyteczne spędzenie soboty. Mamy nadzieję, że to nie ostatni taki wyjazd Śmiech

a  a  a

a  a  a

Barbara Carvalho

Agnieszka Białas


 

Dodatkowe informacje