SP5 Gostyń

Wycieczka rowerowa – Grabonóg, Piaski

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aW słoneczny, sobotni dzień uczniowie w ramach zajęć z projektu ,,Moja wiedza – moja przyszłość”(fotoreporterzy i dziennikarze oraz uczestnicy zajęć rozwijających umiejętności matematyczno-przyrodniczo-turystyczne) podziwiali piękno najbliższej okolicy podczas wycieczki rowerowej. Wraz z naszymi opiekunkami P. Agnieszką Białas, P. Edytą Radomską, P. Jolantą Fajczyk oraz P. Agnieszką Sadzką wybraliśmy się do miejscowości o nazwie Grabonóg. Dotarliśmy do Zespołu Szkół Rolniczych, który znajduje się w pięknym parku. Mogliśmy podziwiać wiele gatunków drzew i krzewów, m.in. cisy, kasztanowce, modrzewie, sosny, graby. Zapoznaliśmy się ze starymi pojazdami, zaprzęgami, maszynami i urządzeniami rolniczymi, które ułatwiały pracę rolnikom w ostatnim stuleciu. W tym urokliwym miejscu zachwycił nas swym pięknem dworek, w którym urodził się i wychował Bł. Edmund Bojanowski. Pani Agnieszka Sadzka, która jest kierownikiem internatu, opowiedziała nam historię życia i działalności błogosławionego. Mieliśmy okazję zobaczyć pokoje, w których mieszkają uczniowie szkoły w Grabonogu. W stołówce internatu zjedliśmy śniadanie. P. Agnieszka serwowała nam pyszne herbatki z miętą, z konfiturami z malin, jeżyn i czarnej porzeczki oraz lemoniadę własnej receptury. Na boisku szkolnym uczestniczyliśmy w grach i zabawach. Kolejnym etapem naszej wycieczki był przejazd w pobliżu strefy przemysłowej w Piaskach. Wymienialiśmy rodzaje krajobrazów mijanych po drodze (rolniczy, wiejski, leśny i przemysłowy). Następnie odpoczęliśmy na rynku w Piaskach, gdzie znajduje się ławeczka z postacią Bł. Edmunda Bojanowskiego w towarzystwie dzieci. Ścieżką rowerową wróciliśmy do Gostynia. Byliśmy bardzo zadowoleni, uśmiechnięci i wdzięczni za to, że mogliśmy wspólnie poznać ciekawe miejsca, które znajdują się tak blisko naszego miejsca zamieszkania.

Uczniowie klasy: 5 c, 5 e, 5 f

Agnieszka Białas