Dyniowy zawrót głowy

Projekt "Moja wiedza - Moja przyszłość"

aZajęcia artystyczno – plastyczne, w których uczestniczą dziewczęta z klasy 5a,c,g to przede wszystkim mile spędzony czas w sympatycznym towarzystwie, świetna zabawa i wiele ciekawych pomysłów artystycznych. Uczestniczki projektu „Mój wiedza- mój przyszłość” przygotowały się do obchodów Halloween. Podczas zajęć wykonały papierowe dynie, które można powiesić w pokoju czy sali lekcyjnej. Praca poległa na precyzyjnym składaniu kartki papieru w harmonijkę, z której powstały piękne okazy. Nie było w tym nic trudnego. Praca była przyjemna i przede wszystkim czysta, ale jak wiadomo każdy młody człowiek lubi się troszkę pobrudzić. Na kolejnych zajęciach mieliśmy ku temu predyspozycję. Dziewczynki przyniosły dynie prosto z ogrodów. Po długim namyśle, wielu szkicach w końcu każda zaprojektowała swojego dyniowego potworka. Po raz kolejny było mnóstwo dobrej zabawy i brudnej roboty, bo zanim wycięłyśmy upiorne twarze trzeba było cały miąższ z dyń usunąć. W kolejnym etapie pracy liczyła się precyzja. Przy użyciu noży wycinałyśmy wcześniej zaprojektowane oczy, nos i zęby, aż w końcu powstały prawdziwe arcydzieła.

a   a  a

a  a

Magdalena Szwengler


 

Dodatkowe informacje