Naszym Nauczycielom

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzymy takich myśli i marzeń,

które da się urzeczywistnić;

pięknych i szlachetnych pomysłów,

które podszeptuje serce;

cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom

tym starszym i tym młodszym

zrodziła wiele owoców.

a

 

Życzy: Zarząd Samorządu Uczniowskiego

w imieniu wszystkich uczniów


 

 

Szkoła Demokracji

a11 października, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Eryk Pazoła oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Barbara Carvalho wzięli wspólnie udział w szkoleniu wprowadzającym do programu „Szkoła Demokracji”, które miało miejsce w Poznaniu. „Szkoła Demokracji”, to czwarta edycja ogólnopolskiego programu, którego celem jest zwiększanie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej poprzez zwiększenie roli mechanizmów demokratycznych w życiu szkoły. Podmiotem prowadzącym i realizującym program jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadaniem zespołu projektowego będzie zaplanowanie działań dla całej szkoły oraz spełnienie przez nią, w ciągu roku szkolnego, wymagań zawartych w pięciu obszarach. Jeśli wszystko się powiedzie, szkoła otrzyma certyfikat „Szkoły Demokracji”. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Dzień Krawata i Muszki

aRywalizacje klasowe rozpoczęte! Pierwszy wyjątkowy dzień za nami pod hasłem „krawata i muszki”. Musimy przyznać, że większość klas się zmobilizowała i należycie do owego dnia przygotowała – na korytarzach szkolnych, gdzie nie spojrzeć można było spotkać uczniów w krawatach lub muszkach. Bardzo nas to cieszy :) Poniżej niektóre z pamiątkowych zdjęć.

 

 

a  a  a

a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Rywalizacje Klasowe – ruszamy!

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

 

W imieniu Samorządu Uczniowskiego, chcielibyśmy poinformować oraz zachęcić wszystkie klasy z naszej szkoły do udziału w rywalizacjach klasowych „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego”. Rywalizacje to pomysł, który podsunęła nam do realizacji pani Beata Kopaszewska. Jest to łatwy i zabawny sposób w jaki uczniowie poszczególnych klas mogą zdobyć dla siebie jakże cenne punkty, które będą miały wpływ na wystawianie ocen z zachowania. W wyznaczone dni kolejnych miesięcy, Samorząd Uczniowski będzie organizować wyjątkowe dni pod z góry ustalonymi hasłami np. „Dzień Mikołajkowych Czapek” czy „Dzień Kolorowych Skarpetek”. W te dni klasy , które włączą się do wspólnej zabawy mają za zadanie dostosować swój wizerunek do motywu przewodniego i np. przyjść do szkoły w mikołajkowej czapce lub zabawnych, kolorowych skarpetkach. Im więcej osób z danej klasy się włączy tym większe szanse dla całej klasy na wygraną. Ponieważ klasy mają różną liczbę uczniów wyniki będą zliczane procentowo, aby szanse były równe. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy i rywalizacji.

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna aktywna cały czas Śmiech

 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna ma teraz sporo do roboty przygotowując z wyprzedzeniem dekoracje na zbliżające się uroczystości i dni okolicznościowe. Tym razem dziewczyny w nieco innym składzie stawiły się i dzielnie wycinały, kolorowały, ozdabiały i przyklejały tworząc piękne i pomysłowe prace plastyczne, które niedługo zostaną wywieszone na gazetkach Samorządu Uczniowskiego oraz na gazetce przy bibliotece. Ponieważ dziewczyny zgodziły się swoją pracą wspierać również bibliotekę szkolną i dbać o jej wystrój – zwłaszcza o gazetkę, która znajduje się przed wejściem do biblioteki. A oto pamiątkowe zdjęcie z tego „babskiego spotkania” Puszcza oczko

 a

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna w akcji !

aPrzewodnicząca sekcji dekoracyjno – informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, Zosia Trąbała, spisała się na medal i w krótkim czasie zwerbowała zespół 14 dziewczyn chętnych do włączenia się w przygotowywanie gazetek i informacji szkolnych. 13 września pierwsza grupa dziewczyn spotkała się w sali 25 i pod czujnym okiem swojej przewodniczącej oraz pani Basi przygotowała materiały, które już wkrótce ozdobią gazetki na szkolnych korytarzach. Dziewczyny nie tylko się napracowały, ale przede wszystkim świetnie bawiły spędzając czas na rozmowach oraz słuchając muzyki. Ponadto wykazały się ogromem pomysłowości i kreatywności, o czym niedługo wszyscy będą mogli się przekonać Śmiech

 a  a 

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Akcja „Kalendarzyki – Pomoce”

 

10 września Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Eryk Pazoła

oraz Wiceprzewodniczący Krzysztof Płatek

rozprowadzali w naszej szkole kalendarzyki – pomoce,

które można było nabyć już od 1zł.

Kalendarzyki wzbudziły duże zainteresowanie,

ponieważ z jednej strony miały najróżniejsze wzory ze zwierzakami

a z drugiej przydatne ściągawki z poszczególnych przedmiotów.

Zgromadzone środki mają na celu wspomóc działalność Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się

do wzbogacenia uczniowskiego budżetu serdecznie dziękujemy! Śmiech

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Nowe rękawiczki Śmiech

aNowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął sobie do serca treść swojego Regulaminu a zwłaszcza zdanie mówiące o reprezentowaniu potrzeb i interesów społeczności uczniowskiej. W związku z tym zadecydował o zakupie trzech par rękawiczek na potrzeby Pocztu Sztandarowego, który reprezentuje naszą szkołę w trakcie uroczystości szkolnych i środowiskowych. Następnie Samorząd zwrócił się z prośbą i wnioskiem do Rady Rodziców o dofinansowanie lub sfinansowanie poniesionych kosztów. Jak zwykle okazało się, że na „Rodziców” można zawsze liczyć i wniosek został pozytywnie rozpatrzony. W konsekwencji, nasz Poczet Sztandarowy będzie mógł godnie reprezentować naszą szkołę a my jako Samorząd możemy zanotować wspólnie odniesiony sukces w naszej działalności. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i współpracę.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

 

Rozmowy na szczycie Puszcza oczko

6 września w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Członkowie Zarządu zapoznali się ze swoimi obowiązkami oraz istniejącymi dokumentami dotyczącymi Samorządu. Ponadto dopracowane zostały dwa dokumenty, które powstawały już pod koniec wakacji, czyli: Plan Pracy Samorządu na rok szkolny 2018 / 2019 i nowy Regulamin Samorządu. Wszyscy obecni mieli głowy pełne pomysłów i zapał do działania. Oby tak dalej!

a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 / 2019

a„Witamy serdecznie na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego ...”, tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Eryk Pazoła, rozpoczął uroczystą akademię. Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Oliwia Kahlert oraz Jakub Szulc z należytym szacunkiem wprowadzili Sztandar Szkoły a Gabrysia Woźniak, która wraz z Erykiem prowadziła całą uroczystość zauważyła, że po zasłużonych i wyczekiwanych wakacjach „nadszedł czas powrotu w szkolne mury, rozpoczęcia nowego etapu edukacyjnego oraz podjęcia trudu zdobywania wiedzy”. Rozpoczynając dalszą część akademii, Zosia Domelewska oraz Marysia Dudkiewicz pięknie wyrecytowały swoje wiersze nawiązując do powrotu w szkolne mury. Następnie, Wiktor Bielka oraz Julek Kuśnierek powitali nowych uczniów naszej szkoły. Sonia Mikołajczyk w kolejnym z wierszy, podała wszystkim zainteresowanym „receptę na sukces szkolny” i podzieliła się dobrymi radami, które mogą okazać się bezcenne w zdobywaniu wiedzy. Na koniec reprezentanci klasy VII A zapoznała wszystkich z najważniejszymi szkolnymi terminami, które u wielu zgromadzonych przywołały uśmiech na twarzy. Całą uroczystość zwieńczyła przemowa pani Dyrektor, która dokonała także oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

a  a

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

pragnie życzyć całej społeczności szkolnej,

aby ten nadchodzący dziesięciomiesięczny okres pracy

był dla wszystkich satysfakcjonujący, pomyślny i udany.

Życzymy wszystkim wytrwałości oraz wielu sukcesów.

 a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

aJak co roku Burmistrz Gostynia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu zaprosili naszą szkołę na uroczystość z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak wiemy wojna ta była największym konfliktem zbrojnym w historii. Trwała od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku. Zginęło w niej ponad 50 milionów ludzi, w tym około 6 milionów obywateli Polskich. W programie uroczystości, która miała miejsce 1 września 2018 roku, zaplanowana została msza święta w kościele pw. św. Małgorzaty a po niej wystąpienie Burmistrza Gostynia oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Chrystusa Króla na Rynku w Gostyniu. W tym uroczystym dniu naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Oliwia Kahlert oraz Jakub Szulc a także delegacja z kwiatami w składzie: Jan Adamczak, Wiktoria Kasperczak oraz Roksana Nowak.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Nowy Samorząd Uczniowski – Witamy Śmiech

 

Jako nowy Samorząd Uczniowski witamy serdecznie całą społeczność szkolną i nie tylko!

Nasz podstawowy skład to:

 

Przewodniczący - Eryk Pazoła

Wiceprzewodniczący i skarbnik - Krzysztof Płatek

Przewodnicząca sekcji dekoracji i informacji - Zofia Trąbała

Przewodniczący sekcji do spraw organizacji zabaw i dyskotek - Kacper Kosowicz

 a

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Barbara Carvalho

Zastępca Opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani Lidia Dudkiewicz

 

Chcielibyśmy oświadczyć że w roku szkolnym 2018 / 2019 dołożymy wszelkich starań, by należycie wywiązywać się ze swoich powinności oraz godnie reprezentować społeczność szkolną.

 

Życzcie nam powodzenia, ale przede wszystkim wspierajcie i pomagajcie.

Pamiętajcie razem możemy zdziałać znacznie więcej !

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dodatkowe informacje