Rywalizacje klasowe – WYNIKI !!!

Drodzy Uczniowie! Chcielibyśmy ogłosić, że pierwszy etap Rywalizacji klasowych – przewidziany na pierwsze półrocze - za nami. Bardzo się cieszymy, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym zainteresowaniem a przede wszystkim zaangażowaniem z waszej strony. Udowodniliście, że potraficie się zmobilizować i działać wspólnie jako klasy. Mamy nadzieję, że miło wspominacie Dzień Krawata i Muszki, Dzień Misia oraz Dzień Mikołajkowych Czapek. Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także miejsce gdzie wspólnie możemy organizować fajne akcje, które przy okazji nas czegoś uczą. Pamiętajcie jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Lada moment na konta zwycięzców wpłyną wyczekiwane punkty dodatnie do zachowania. Poniżej zamieszczamy wyniki Rywalizacji. Już teraz zachęcamy was do włączenia się do wspólnej zabawy w drugim półroczu … 14 lutego – Dzień Serduszka :)

Klasy 1-2:

I miejsce: 1A (296p)

II miejsce: 2C (271p)

III miejsce: 1C (258p)

 

Klasy 4-8:

I miejsce: 4B (300p)

4C (300p)

5C (300p)

6B (300p)

6C (300p)

7A (300p)

7B (300p)

7C (300p)

8A (300p)

II miejsce: 4A (295p)

III miejsce: 4D (279p)

4F (276p)

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Magiczne kartki świąteczne w SP Nr 5

aSamorząd Uczniowski otrzymał propozycję zrealizowania w szkole akcji charytatywnej … i oczywiście chętnie przystąpił do działania. Akcja polegała na rozprowadzeniu wśród uczniów klas starszych kartek świątecznych – cegiełek z których dochód zasili konto fundacji „Sursum Corda” (łac. „w górę serca”). Stowarzyszenie realizuje działania, które uczą samodzielności, rozwijają postawę wzajemnej pomocy, kreatywności oraz odpowiedzialności za innych i siebie. Fundacja stara się tworzyć warunki do wzajemnego pomagania, w klimacie zaufania, przejrzystych zasad i konsekwencji. Dzięki naszemu zaangażowaniu, świąteczne kartki dobroczynne wspomogą leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci. Z pewnością sprawią one również wiele radości naszym bliskim, którzy je otrzymają. Dziękujemy !

a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Dzień Mikołajkowych Czapek

aTrzecia i zarazem ostatnia rywalizacja klas w pierwszym półroczy przypadła dnia 6 grudnia w Mikołajki. Stąd też pomysł, aby właśnie tego wyjątkowego dnia w naszej szkole zagościły mikołajkowe czapki. W klasach, na korytarzach, na boisku … właściwie, gdzie nie spojrzeć widać było uczniów, którzy dostosowali swój wizerunek i mieli założone czerwone czapki. W szkole tego dnia zagościł świąteczny nastrój, który z pewnością zostanie z nami już do, wyczekiwanej przez wszystkich, przerwy świątecznej.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dyskoteka Andrzejkowa dla klas 4-8

aW tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować dyskotekę Andrzejkową dla klas 4-8. Impreza odbyła się 29 listopada na hali sportowej. Przyszło bardzo wielu uczniów, którzy świetnie się bawili, tańczyli oraz rozmawiali ze sobą. Okazało się, że bez względu na wiek wszyscy uczestnicy potrafili się zintegrować i wspólnie „imprezować” :) Piosenki na dyskotece były puszczane z listy stworzonej przez uczniów wcześniej – wszyscy mieli możliwość wrzucania swoich propozycji muzycznych do specjalnej skrzynki, która jest nowym środkiem komunikacji Samorządu Uczniowskiego z całą społecznością szkolną. Przewodniczący sekcji do spraw organizowania zabaw i dyskotek – Kacper Kosowicz, pełnił rolę szkolnego fotografa i robił chętnym pamiątkowe zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej. Po tak udanym początku, jesteśmy pewni, że to nie jedyna taka impreza i w przyszłości będą kolejne.

>>GALERIA<<

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dyskoteka Andrzejkowa dla klas 1-2

aW tym roku szkolnym, Samorząd Uczniowski wyznaczył sobie, jako jedno z zadań zorganizowanie dyskoteki Andrzejkowej dla klas 1-2. Poprosiliśmy o pomoc tatę jednego z uczniów, który już w poprzednich latach udzielał się na tego typu imprezach. Pan Dominik Lecki pracuje jako DJ Domin na co dzień, tak więc cała oprawa muzyczna została profesjonalnie przygotowana. Impreza odbyła się 29 listopada na hali sportowej i wzbudziła wiele radości wśród uczestników. Tańcom i zabawie nie było końca. Na zakończenie dzieci pięknie podziękowały panu Leckiemu za poświęcony czas i dopytywały, kiedy znowu będą miały okazję „poszaleć” ;)

 a  a

a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

DZIEŃ MISIA :)

a23 listopada, w piątek, przypadł kolejny etap Rywalizacji Klasowych, pod hasłem „MISIA”. Tego dnia w naszej szkole królowały przede wszystkim pluszaki ... małe, średnie, czy duże – wszystkie urocze i zabawne. Niektórzy mieli motyw misia na swoich ubraniach, a kilka osób próbowało nawet wcielić się w tę postać. Ten wesoły dzień wniósł nieco urozmaicenia w szkolne mury - w końcu nie często mamy możliwości zdobywania wiedzy w towarzystwie „futrzanych przyjaciół”. Dziękujemy wszystkim klasom za mobilizację i zaangażowanie!

 a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna :)

 a

Dzięki zaangażowaniu naszych dziewczyn z Sekcji dekoracyjno – informacyjnej, mamy w tym roku szkolnym kolorowe gazetki Samorządu Uczniowskiego, które przyciągają wzrok i są chętnie przez wszystkich oglądane.  Warto zauważyć, że dziewczyny dodatkowo, wspierają i pomagają  tworzyć gazetki przy szkolnej bibliotece pani Agnieszce. A oto, niektóre z naszych prezentacji stworzonych do tej pory …

 a  a  a

a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Naszym Nauczycielom

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzymy takich myśli i marzeń,

które da się urzeczywistnić;

pięknych i szlachetnych pomysłów,

które podszeptuje serce;

cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom

tym starszym i tym młodszym

zrodziła wiele owoców.

a

 

Życzy: Zarząd Samorządu Uczniowskiego

w imieniu wszystkich uczniów


 

 

Szkoła Demokracji

a11 października, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Eryk Pazoła oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – Barbara Carvalho wzięli wspólnie udział w szkoleniu wprowadzającym do programu „Szkoła Demokracji”, które miało miejsce w Poznaniu. „Szkoła Demokracji”, to czwarta edycja ogólnopolskiego programu, którego celem jest zwiększanie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej poprzez zwiększenie roli mechanizmów demokratycznych w życiu szkoły. Podmiotem prowadzącym i realizującym program jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zadaniem zespołu projektowego będzie zaplanowanie działań dla całej szkoły oraz spełnienie przez nią, w ciągu roku szkolnego, wymagań zawartych w pięciu obszarach. Jeśli wszystko się powiedzie, szkoła otrzyma certyfikat „Szkoły Demokracji”. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho


 

Dzień Krawata i Muszki

aRywalizacje klasowe rozpoczęte! Pierwszy wyjątkowy dzień za nami pod hasłem „krawata i muszki”. Musimy przyznać, że większość klas się zmobilizowała i należycie do owego dnia przygotowała – na korytarzach szkolnych, gdzie nie spojrzeć można było spotkać uczniów w krawatach lub muszkach. Bardzo nas to cieszy :) Poniżej niektóre z pamiątkowych zdjęć.

 

 

a  a  a

a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Rywalizacje Klasowe – ruszamy!

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

 

W imieniu Samorządu Uczniowskiego, chcielibyśmy poinformować oraz zachęcić wszystkie klasy z naszej szkoły do udziału w rywalizacjach klasowych „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego”. Rywalizacje to pomysł, który podsunęła nam do realizacji pani Beata Kopaszewska. Jest to łatwy i zabawny sposób w jaki uczniowie poszczególnych klas mogą zdobyć dla siebie jakże cenne punkty, które będą miały wpływ na wystawianie ocen z zachowania. W wyznaczone dni kolejnych miesięcy, Samorząd Uczniowski będzie organizować wyjątkowe dni pod z góry ustalonymi hasłami np. „Dzień Mikołajkowych Czapek” czy „Dzień Kolorowych Skarpetek”. W te dni klasy , które włączą się do wspólnej zabawy mają za zadanie dostosować swój wizerunek do motywu przewodniego i np. przyjść do szkoły w mikołajkowej czapce lub zabawnych, kolorowych skarpetkach. Im więcej osób z danej klasy się włączy tym większe szanse dla całej klasy na wygraną. Ponieważ klasy mają różną liczbę uczniów wyniki będą zliczane procentowo, aby szanse były równe. Nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy i rywalizacji.

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna aktywna cały czas Śmiech

 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna ma teraz sporo do roboty przygotowując z wyprzedzeniem dekoracje na zbliżające się uroczystości i dni okolicznościowe. Tym razem dziewczyny w nieco innym składzie stawiły się i dzielnie wycinały, kolorowały, ozdabiały i przyklejały tworząc piękne i pomysłowe prace plastyczne, które niedługo zostaną wywieszone na gazetkach Samorządu Uczniowskiego oraz na gazetce przy bibliotece. Ponieważ dziewczyny zgodziły się swoją pracą wspierać również bibliotekę szkolną i dbać o jej wystrój – zwłaszcza o gazetkę, która znajduje się przed wejściem do biblioteki. A oto pamiątkowe zdjęcie z tego „babskiego spotkania” Puszcza oczko

 a

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Sekcja dekoracyjno – informacyjna w akcji !

aPrzewodnicząca sekcji dekoracyjno – informacyjnej Samorządu Uczniowskiego, Zosia Trąbała, spisała się na medal i w krótkim czasie zwerbowała zespół 14 dziewczyn chętnych do włączenia się w przygotowywanie gazetek i informacji szkolnych. 13 września pierwsza grupa dziewczyn spotkała się w sali 25 i pod czujnym okiem swojej przewodniczącej oraz pani Basi przygotowała materiały, które już wkrótce ozdobią gazetki na szkolnych korytarzach. Dziewczyny nie tylko się napracowały, ale przede wszystkim świetnie bawiły spędzając czas na rozmowach oraz słuchając muzyki. Ponadto wykazały się ogromem pomysłowości i kreatywności, o czym niedługo wszyscy będą mogli się przekonać Śmiech

 a  a 

a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Akcja „Kalendarzyki – Pomoce”

 

10 września Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Eryk Pazoła

oraz Wiceprzewodniczący Krzysztof Płatek

rozprowadzali w naszej szkole kalendarzyki – pomoce,

które można było nabyć już od 1zł.

Kalendarzyki wzbudziły duże zainteresowanie,

ponieważ z jednej strony miały najróżniejsze wzory ze zwierzakami

a z drugiej przydatne ściągawki z poszczególnych przedmiotów.

Zgromadzone środki mają na celu wspomóc działalność Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się

do wzbogacenia uczniowskiego budżetu serdecznie dziękujemy! Śmiech

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Nowe rękawiczki Śmiech

aNowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął sobie do serca treść swojego Regulaminu a zwłaszcza zdanie mówiące o reprezentowaniu potrzeb i interesów społeczności uczniowskiej. W związku z tym zadecydował o zakupie trzech par rękawiczek na potrzeby Pocztu Sztandarowego, który reprezentuje naszą szkołę w trakcie uroczystości szkolnych i środowiskowych. Następnie Samorząd zwrócił się z prośbą i wnioskiem do Rady Rodziców o dofinansowanie lub sfinansowanie poniesionych kosztów. Jak zwykle okazało się, że na „Rodziców” można zawsze liczyć i wniosek został pozytywnie rozpatrzony. W konsekwencji, nasz Poczet Sztandarowy będzie mógł godnie reprezentować naszą szkołę a my jako Samorząd możemy zanotować wspólnie odniesiony sukces w naszej działalności. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i współpracę.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

 

Rozmowy na szczycie Puszcza oczko

6 września w naszej szkole odbyło się spotkanie organizacyjne Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Członkowie Zarządu zapoznali się ze swoimi obowiązkami oraz istniejącymi dokumentami dotyczącymi Samorządu. Ponadto dopracowane zostały dwa dokumenty, które powstawały już pod koniec wakacji, czyli: Plan Pracy Samorządu na rok szkolny 2018 / 2019 i nowy Regulamin Samorządu. Wszyscy obecni mieli głowy pełne pomysłów i zapał do działania. Oby tak dalej!

a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 / 2019

a„Witamy serdecznie na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia roku szkolnego ...”, tymi słowami przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Eryk Pazoła, rozpoczął uroczystą akademię. Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Oliwia Kahlert oraz Jakub Szulc z należytym szacunkiem wprowadzili Sztandar Szkoły a Gabrysia Woźniak, która wraz z Erykiem prowadziła całą uroczystość zauważyła, że po zasłużonych i wyczekiwanych wakacjach „nadszedł czas powrotu w szkolne mury, rozpoczęcia nowego etapu edukacyjnego oraz podjęcia trudu zdobywania wiedzy”. Rozpoczynając dalszą część akademii, Zosia Domelewska oraz Marysia Dudkiewicz pięknie wyrecytowały swoje wiersze nawiązując do powrotu w szkolne mury. Następnie, Wiktor Bielka oraz Julek Kuśnierek powitali nowych uczniów naszej szkoły. Sonia Mikołajczyk w kolejnym z wierszy, podała wszystkim zainteresowanym „receptę na sukces szkolny” i podzieliła się dobrymi radami, które mogą okazać się bezcenne w zdobywaniu wiedzy. Na koniec reprezentanci klasy VII A zapoznała wszystkich z najważniejszymi szkolnymi terminami, które u wielu zgromadzonych przywołały uśmiech na twarzy. Całą uroczystość zwieńczyła przemowa pani Dyrektor, która dokonała także oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.

a  a

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami

pragnie życzyć całej społeczności szkolnej,

aby ten nadchodzący dziesięciomiesięczny okres pracy

był dla wszystkich satysfakcjonujący, pomyślny i udany.

Życzymy wszystkim wytrwałości oraz wielu sukcesów.

 a  a  a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

aJak co roku Burmistrz Gostynia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu zaprosili naszą szkołę na uroczystość z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak wiemy wojna ta była największym konfliktem zbrojnym w historii. Trwała od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku. Zginęło w niej ponad 50 milionów ludzi, w tym około 6 milionów obywateli Polskich. W programie uroczystości, która miała miejsce 1 września 2018 roku, zaplanowana została msza święta w kościele pw. św. Małgorzaty a po niej wystąpienie Burmistrza Gostynia oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Chrystusa Króla na Rynku w Gostyniu. W tym uroczystym dniu naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Oliwia Kahlert oraz Jakub Szulc a także delegacja z kwiatami w składzie: Jan Adamczak, Wiktoria Kasperczak oraz Roksana Nowak.

 a

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Nowy Samorząd Uczniowski – Witamy Śmiech

 

Jako nowy Samorząd Uczniowski witamy serdecznie całą społeczność szkolną i nie tylko!

Nasz podstawowy skład to:

 

Przewodniczący - Eryk Pazoła

Wiceprzewodniczący i skarbnik - Krzysztof Płatek

Przewodnicząca sekcji dekoracji i informacji - Zofia Trąbała

Przewodniczący sekcji do spraw organizacji zabaw i dyskotek - Kacper Kosowicz

 a

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Barbara Carvalho

Zastępca Opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pani Lidia Dudkiewicz

 

Chcielibyśmy oświadczyć że w roku szkolnym 2018 / 2019 dołożymy wszelkich starań, by należycie wywiązywać się ze swoich powinności oraz godnie reprezentować społeczność szkolną.

 

Życzcie nam powodzenia, ale przede wszystkim wspierajcie i pomagajcie.

Pamiętajcie razem możemy zdziałać znacznie więcej !

 

Samorząd Uczniowski

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz


 

Dodatkowe informacje