Góra Grosza – podsumowanie II akcji

aSamorząd Uczniowski w ścisłej współpracy z Biblioteką Szkolną również i w tym roku przystąpił do akcji charytatywnej „Góra Grosza”. W okresie zimowym odbyła się, już po raz drugi, zbiórka monet mająca na celu pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Najważniejszym celem akcji jest ukazanie siły pomocy i współpracy pomiędzy ludźmi. Każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się uzbierać kwotę

która dorównuje kwocie zebranej w zeszłym roku (1 504,45zł ) !

Po raz kolejny dziękujemy całej społeczności szkolnej ! Duże podziękowania należą się zwłaszcza ekipie, która po oficjalnym zakończeniu akcji spędziła sporo czasu na właściwym posegregowaniu, zliczeniu i przekazaniu monet do wysłania.

Agnieszka Białas

Barbara Carvalho