Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

aJak co roku Burmistrz Gostynia oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu zaprosili naszą szkołę na uroczystość z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak wiemy wojna ta była największym konfliktem zbrojnym w historii. Trwała od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku. Zginęło w niej ponad 50 milionów ludzi, w tym około 6 milionów obywateli Polskich. W programie uroczystości, która miała miejsce 1 września 2018 roku, zaplanowana została msza święta w kościele pw. św. Małgorzaty a po niej wystąpienie Burmistrza Gostynia oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Chrystusa Króla na Rynku w Gostyniu. W tym uroczystym dniu naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Patrycja Cieślak, Oliwia Kahlert oraz Jakub Szulc a także delegacja z kwiatami w składzie: Jan Adamczak, Wiktoria Kasperczak oraz Roksana Nowak.

Barbara Carvalho

Lidia Dudkiewicz