Dzień Kobiet  w SP nr 5

z ważnym Gościem

aJak co roku, 8 marca, Samorząd Uczniowski przygotował apel z okazji Dnia Kobiet. W pierwszej części programu społeczność szkolna została zapoznana z ciekawostkami dotyczącymi tego święta oraz z definicją „kobiety”. Następnie wszyscy wysłuchali jednego z wierszy oraz kilku poetyckich myśli dotyczących kobiety. Kolejnym punktem występu była scenka ukazująca niełatwy żywot płci pięknej. Na końcu złożone zostały życzenia w formie trzech wierszy wybranych specjalnie z tej okazji.

I kiedy wydawało się, że to już koniec … okazało się, że do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość. Naszą placówkę odwiedził Burmistrz Gostynia, pan Jerzy Kulak, aby osobiście wyróżnić postawę dwóch uczniów z naszej szkoły.

Kuba Szulc (kl. 7A) oraz Kacper Kosowicz (kl. 7C) spędzając czas poza szkołą znaleźli znaczną kwotę pieniędzy oraz karty kredytowe i bez żadnych wątpliwości oraz zwłoki poinformowali rodziców o całym zajściu. Następnie pod opieką dorosłych udali się by przekazać wszystko policji w celu odnalezienia właściciela. Jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole młodzież, która kieruje się w życiu takimi wartościami jak uczciwość i bezinteresowność.

Barbara Carvalho