Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej

p2 lutego br. odbyły się  Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt, w których wzięły udział trzy szkoły: SP Pudliszki, ZS z Krobi oraz reprezentacja naszej szkoły. Przed meczem wiadomo było, że awans do zawodów rejonowych uzyska jedna drużyna. Mecz trwa do 11 ptk. Do 2 setów wygranych a tie- break do 7 ptk.

Skład naszej reprezentacji:

Emilia Kaczmarek, Otylia Kaczor, Natalia Klupś, Julia Olejniczak, Agnieszka Pietraszewska, Agnieszka Rosa, Zofia Stachowiak, Monika Tatarka, Adrianna Wolna, Klaudia Wujek

Pierwszy mecz zagrałyśmy z reprezentacją SP Pudliszki. Na parkiet wyszłyśmy zmobilizowane, ale też troszkę niepewne. Zupełnie niepotrzebnie, Dzięki dobrej zagrywce wygrałyśmy 11:8. Przyszła pora na drugi skład, niestety dziewczęta przegrały 8:11 i był remis 1:1. W tie- breaku wyrównana walka trwała do stanu 5:5, od tego momentu nasze zawodniczki popełniały dwa błędy w zagrywce. I niestety przegrały 5:7. Drugie spotkanie z drużyną było niezwykle trudne. Tłumy kibiców na trybunach- wyłącznie uczniowie ze szkoły w Krobi, głośno dopingujące swoją drużynę. Nie tylko nie słyszałyśmy tego, co pani Edyta do nas mówiła, ale nie słyszałyśmy nawet naszych myśli. Jednak A. Pietraszewska nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto jest lepszy. Wykonała 11 asów serwisowych. Wygrałyśmy I seta 11:0. Drugi skład i bardzo podobna sytuacja, ale w wykonaniu Julii Olejniczak, która świetną zagrywką zdobyła 6 punktów. Pozostałe dziewczęta wykonały swoje zadanie i wygrałyśmy cały mecz 2:0. W turnieju zajęłyśmy II miejsce. Grałyśmy bardzo dobrze biorąc pod uwagę, że klasy szóste uczą się gry tylko na lekcjach (wyjątek stanowi A. Pietraszewska- trenuje w klubie- KANIASIATKA) a piąte raz w tygodniu na zajęciach dodatkowych.

p  p  p

Instruktor piłki siatkowej: Edyta Radomska