Wniosek o przyjęcie dziecka na Świetlicę szkolną

rok szkolny 2023/2024

>>POBIERZ<<

Bezpieczny czerwiec

aWakacje tuż, tuż. Korzystając z ostatnich dni, które spędzamy po lekcjach w świetlicy, doskonalimy techniki jazdy na wrotkach, rolkach, hulajnogach i deskorolkach. Coroczny program „Czerwiec na kółkach” wśród dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Świetliki w ostatnich dniach szkoły przyniosły ze sobą sprzęt na kółkach i w trakcie zajęć świetlicowych doskonalą swoje umiejętności. W tym czasie najważniejszym tematem, jaki poruszamy, jest oczywiście bezpieczeństwo, zarówno podczas jazdy różnymi pojazdami, jak również w trakcie wakacji. Podczas pogadanek rozmawiamy o tym, jak należy się zachować w różnych miejscach, do których wybierzemy się tego lata. Przypominamy sobie numery alarmowe i zwracamy uwagę na niebezpieczeństwo, jakie może nas spotkać czy to nad jeziorem, nad morzem, w górach, ale również w domu. Wszystkim uczniom, tym małym i tym większym oraz ich rodzinom, życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

a  a  a

świetliki z wychowawcą

Magdaleną Szwengler

„Jak nie my to kto?”

zZnaleźliśmy się w trudnych czasach, gdzie pozamykanych jest wiele miejsc. Chętnie każdy z nas wybrałby się na basen, do muzeum czy kina. Niestety jeszcze chwilę musimy poczekać, abyśmy mogli te wszystkie miejsca znowu odwiedzać. Nam jednak zamknięte kina nie przeszkadzają w tym, aby wspólnie spędzić miło czas przy ekranizacji ciekawych filmów czy bajek. W piątkowe popołudnia świetlicową salę zabaw zamieniamy w kino. Dzięki sprzętowi jaki otrzymaliśmy, możemy na ścianie w dużym formacie odtwarzać nasze ulubione animacje. Tak też zrobiliśmy. Wspólną decyzją w ostatni piątek obejrzeliśmy bajkę „Trolle 2”. Było wiele śmiechu, dobrej zabawy. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym kinie. Podczas seansu zajadaliśmy kanapki i inne smakołyki. Nie zmienia to faktu, że z utęsknieniem czekamy na ponowne otwarcie kin, muzeów i innych obiektów kulturalnych.

Świetliki z wychowawcą