Bezpieczny czerwiec

aWakacje tuż, tuż. Korzystając z ostatnich dni, które spędzamy po lekcjach w świetlicy, doskonalimy techniki jazdy na wrotkach, rolkach, hulajnogach i deskorolkach. Coroczny program „Czerwiec na kółkach” wśród dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Świetliki w ostatnich dniach szkoły przyniosły ze sobą sprzęt na kółkach i w trakcie zajęć świetlicowych doskonalą swoje umiejętności. W tym czasie najważniejszym tematem, jaki poruszamy, jest oczywiście bezpieczeństwo, zarówno podczas jazdy różnymi pojazdami, jak również w trakcie wakacji. Podczas pogadanek rozmawiamy o tym, jak należy się zachować w różnych miejscach, do których wybierzemy się tego lata. Przypominamy sobie numery alarmowe i zwracamy uwagę na niebezpieczeństwo, jakie może nas spotkać czy to nad jeziorem, nad morzem, w górach, ale również w domu. Wszystkim uczniom, tym małym i tym większym oraz ich rodzinom, życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

 a  a  a

 świetliki z wychowawcą

Magdaleną Szwengler


 

„Jak nie my to kto?”

zZnaleźliśmy się w trudnych czasach, gdzie pozamykanych jest wiele miejsc. Chętnie każdy z nas wybrałby się na basen, do muzeum czy kina. Niestety jeszcze chwilę musimy poczekać, abyśmy mogli te wszystkie miejsca znowu odwiedzać. Nam jednak zamknięte kina nie przeszkadzają w tym, aby wspólnie spędzić miło czas przy ekranizacji ciekawych filmów czy bajek. W piątkowe popołudnia świetlicową salę zabaw zamieniamy w kino. Dzięki sprzętowi jaki otrzymaliśmy, możemy na ścianie w dużym formacie odtwarzać nasze ulubione animacje. Tak też zrobiliśmy. Wspólną decyzją w ostatni piątek obejrzeliśmy bajkę „Trolle 2”. Było wiele śmiechu, dobrej zabawy. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym kinie. Podczas seansu zajadaliśmy kanapki i inne smakołyki. Nie zmienia to faktu, że z utęsknieniem czekamy na ponowne otwarcie kin, muzeów i innych obiektów kulturalnych.

 

Świetliki z wychowawcą


 

Bal przebierańców

aW ubiegły piątek (29.01.2021) dzieci uczęszczające na świetlicę miały okazję wziąć udział w baliku karnawałowym i przebrać się za swoją ulubiona postać. Oczywiście impreza została zorganizowana w reżimie sanitarnym. Nie przeszkodziło to jednak naszym świetliczakom w świetnej zabawie. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w przygotowanych zabawach: gorące krzesła, tańce na gazecie, posągi, przechodzenie pod kijem oraz taniec z balonem. Każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Dużym zainteresowanie cieszyło się również malowanie twarzy. Szalonym tańcom nie było końca. Nie mogło również zabraknąć ulubionych przekąsek i napoi, które dodały siły na dalsze pląsy.

 a  a  a  a

 

Magdalena Szwengler

Jagoda Sarbinowska


 

Dodatkowe informacje