Nie boimy się pobrudzić.

a4 grudnia w Polsce obchodzone jest święto górnika. Tego dnia postanowiliśmy ze świetlikami troszeczkę się pobrudzić. Dzieci obejrzały film o trudnej i niebezpiecznej pracy górników, wysłuchały ciekawej legendy o „Skarbniku – duchu kopalni” a na zakończenie rysowały atrybuty górnika. Do tego celu użyliśmy węgla. Zabawy było mnóstwo a wyobraźnia świetlików jak zawsze wzięła górę. Zaczęło się niewinnie od tworzenia prac na kartce papieru, lecz jak to w zwyczaju bywa trzeba było się troszeczkę pobrudzić. I tak oto na koniec zajęć nasi artyści wyglądali jak górnicy po wyjściu z kopalni.

Szwengler Magdalena

26.11 – Dzień Pluszowego Misia.

aW tym roku szkolnym postanowiliśmy zorganizować konkurs na Pluszowego Misia nie tylko dla najmłodszych. Cała akcja ku naszemu zaskoczeniu miała ogromny odzew. Dzieci z klas I-II tworzyły prace plastyczne na formacie A4, natomiast dzieci z klas IV – VIII miały o wiele trudniejsze zadanie. Uczniowie mogli wykazać się swoimi zdolnościami przy szyciu pluszaków. Cała akcja zorganizowana została z okazji Święta Pluszowego Misia jak również pod kątem nadchodzącej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przepięknie zaprojektowane i uszyte własnoręcznie pluszaki w styczniu trafią pod młotek a dochód z ich sprzedaży wesprze WOŚP. Jury w składzie : Lidia Tomszewska, Magdalena Szwengler wyłoniło zwycięzców w klasach młodszych:

Miejsce I

Natalia Fabisiak – kl 2a

Olga Pietraszewska – kl 2a

Miejsce II

Paula Pszonka – kl 1b

Greta Leciejewska – kl 2b

Miejsce III

Marcin Grzegorzewski –kl 2b

Małgosia Juskowiak – kl 1c

Wyróżnienia:

Ola Nowaczyk –kl 1

Wiktoria Wojciechowska –kl. 1a

Izabela Frąckowiak – kl 1a

Natomiast jury w składzie dzieci młodszych uczęszczających na zajęcia świetlicowe, wychowawcy świetlicy, pracownicy szkoły zadecydowali, że wszystkie uszyte misie są tak wyjątkowe i niepowtarzalne, że zasługują na pierwsze miejsce. Fachowe oko pani Ewy Kuśnierek potwierdziło werdykt i tak oto mamy 35 pierwszych miejsc w grupie starszej. W świetlicy zorganizowana została wystawa wszystkich przytulanek, zapraszamy do oglądania i podziwiania dzieł młodych artystów.

Magdalena Szwengler

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

a21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, ale nie tylko tego dnia staramy się być mili i uprzejmi dla innych. Główną ideą tego dnia jest przypomnienie ludziom o tym, że tylko dzięki pozytywnym relacją możemy dążyć do pokoju na całym świecie. Na zajęciach w świetlicy przypomnieliśmy sobie zasady dobrego zachowania się. Utrwalaliśmy sobie magiczne słowa, które każdy człowiek zna ale nie zawsze pamięta o tym aby ich używać. Do tych najbardziej magicznych zaliczyliśmy „ Dzień Dobry”, Proszę”, „Przepraszam”, „Dziękuję” . Świetliki podczas zajęć plastycznych zaprojektowały oraz wykonały ordery życzliwości, które następnie wręczyli komuś życzliwemu. Wystarczy jeden, uśmiech, jedno dobre słowo do drugiego człowieka a życie staje się przyjemniejsze. Pamiętajmy, że dobro i życzliwość zawsze wraca z podwojoną siłą.

Szwengler Magdalena