„Świetliki w końcu u siebie”

 

„W końcu doczekaliśmy się!” – taki okrzyk padł z ust świetlików, kiedy weszli do nieznanego im wcześniej pomieszczenia - świeżo wyremontowanej, nowej sali świetlicy. Od zeszłego tygodnia dzieci przebywające w świetlicy szkolnej mogą korzystać z odnowionej salki, która została podzielona na strefy: do nauki, w której ze spokojem można odrabiać zadania domowe; do gier i prac plastycznych oraz do zabawy i oglądania bajek, która jak dotąd cieszy się największym zainteresowaniem. Wszystkie świetliki zostały zapoznane z regulaminem korzystania z poszczególnych stref, każdy znalazł swoje miejsce i może cieszyć się przyjemną i miłą atmosferą panującą w świetlicy. Na tę chwilę po odrobieniu zadań domowych korzystamy z dobrodziejstwa pogody i większość wolnego czasu spędzamy na placu zabaw, gdzie dzieci wymyślają różne gry i zabawy, integrując się z grupą. Mamy nadzieję, że nowa sala przyniesie nam wiele możliwości i pozwoli rozwijać nasze zainteresowania.

Wychowawca świetlicy

Magdalena Szwengler


 

Dodatkowe informacje