Ferie tuż tuż……

Ferie już tuż, tuż!

Trzeba zetrzeć z sanek kurz.

Wszystkie dzieci na ferie czekają,

Nauczyciele oceny wystawiają.

Każde dziecko na lekcjach marzy,

Co się w ferie mu przydarzy.

Może pojedzie na narty?

Albo zagra z tatą w karty?

Szkoda, że ferie tylko dwa tygodnie trwają,

A nauczyciele na oceny czekają.

qJeszcze tylko kilka dni i znów będą wakacje. Krótkie bo potrwają zaledwie 2 tygodnie, ale i tak się nie możemy doczekać – mówią świetliki. Przez cały tydzień snujemy plany na nadchodzące ferie. Jedni wyjeżdżają na narty, inni odwiedzą dziadków, a jeszcze inni ten czas spędzą w domu regenerując siły do pracy w drugim półroczu. Na zajęciach w świetlicy wykonaliśmy plakaty, na których przedstawiliśmy bezpieczne zabawy podczas wolnych dni. Mamy nadzieję, że pogoda nas nie zawiedzie i nasypie choć troszkę śniegu, abyśmy mogli ulepić bałwana, pozjeżdżać na sankach czy po prostu pohasać w śniegu. Przypomnieliśmy sobie również kodeks bezpieczeństwa, omówiliśmy jakie zachowania mogą być dla nas niebezpieczne i co powinniśmy zrobić w sytuacjach nam zagrażających. Utrwaliliśmy sobie numery telefonów alarmowych, zarówno te podstawowe jak i te działające w górach. Z uśmiechem na buziach w piątek opuścimy mury szkoły i obiecujemy, że po feriach wrócimy w dobrych humorach gotowi do pracy i do nauki. No i oczywiście cali i zdrowi!

q  q  q

Szwengler Magdalena