KLUB GIER PLANSZOWYCH


kgW naszej szkole został uruchomiony Klub Gier Planszowych! Już od kilku lat uczniowie mogą korzystać ze zbioru jaki Posiada biblioteka szkolna. Każdy kto ma ochotę na chwilę rozrywki może zasiąść do stolika z przyjaciółmi i spróbować swoich sił w kilkunastu różnorodnych rozgrywkach. Trzeba zwrócić uwagę, że gry planszowe mogą się przyczynić do rozwoju umiejętności matematycznych, myślenia, przewidywania, planowania, rozwijać słownictwo oraz poszerzać wiedzę ogólną. Oczywiście jest to świetny sposób na znalezienie chwili na poszerzenie kontaktów interpersonalnych, które zanikają poprzez długotrwałe przebywanie przed komputerem. Dodatkowo uczestnicy zajęć mogą nauczyć się zasad zdrowej rywalizacji, szacunku dla przeciwnika oraz umiejętności przegrywania. Przecież po każdej partii można zacząć nową Puszcza oczko. Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godz. 13:40 do godz. 14:40 w Bibliotece szkolnej. Jest to godzina przeznaczona na naukę poprzez świetną zabawę. Niektórzy już się o tym przekonali, jak widać na zdjęciach! Zajęcia prowadzi p. Mikołaj Rogala.

Dodatkową atrakcją zajęć jest także możliwość wypożyczenia każdej gry przedstawionej na zajęciach do poniedziałku, by rozkoszować się rewelacyjną zabawą w gronie rodzinnym!!!

Gry SPLENDOR i AMBER pozyskaliśmy dzięki wydawnictwu REBEL.pl, który bezpłatnie przeznaczył obie gry dla uczestników Klubu Gier Planszowych. DZIĘKUJEMY Śmiech!!

kg  kg

Mikołaj Rogala


 

Dodatkowe informacje