UCZNIOWIE POLECAJĄ

Niedawno przeczytałem książkę pt. Opowieści z Narnii. Utwór bardzo mi się spodobał, ponieważ jest wciągający i ciekawy. Książka podczas czytania otwiera przed nami ogromne wrota wyobraźni. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że czytanie jej zajmie nam wieki, jest wręcz przeciwnie. Czyta się szybko i przyjemnie. Chciałbym polecić tę książkę każdej osobie, w każdym wieku.

Karol Rozwora, kl. 7a

Jedną z książek, które przeczytałam w tegoroczne wakacje, była Nela na Kole Podbiegunowym. Przygody dziewczynki Neli to jedne z moich ulubionych książek. Także ta część okazała się wspaniała. Nela jest podróżniczką, która zwiedza cały świat. Tym razem poleciała na Koło Podbiegunowe. Widziała tam wiele wspaniałych zwierząt: lamparta morskiego, psy husky, renifery oraz wielkie humbaki. Jechała w psim zaprzęgu, odwiedziła wioskę świętego Mikołaja, widziała góry lodowe i zorzę polarną. Dzięki przygodom Neli dowiedziałam się wiele, zdobyłam sporo nowych, ciekawych informacji. W książce znajduje się dużo zdjęć, dzięki czemu jest ona kolorowa i ciekawsza.

Warto ją przeczytać, ponieważ nie ruszając się z miejsca, zwiedzamy cały świat.

Kaja Chudzińska, kl. 4 c

Podczas wakacji przeczytałem książkę autora Luigiego Garlando pt. Ruszamy do Brazylii. Jest ona przeznaczona dla dzieci w moim wieku. Bohaterami opowiadania są dzieci, które należą do drużyny piłkarskiej. Dzięki rodzicom i swemu trenerowi dzieci wyruszają do Brazylii i tam przeżywają ciekawe przygody.

Zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki.

Mateusz Klausa, kl. 4 a

UCZNIOWIE POLECAJĄ

Książka pt. „Był sobie pies” opowiada o przygodach psa, który ma dwóch braci i jedną siostrę. Wychowują się oni w kanałach. Pewnego dnia przez plażę – blisko klifu, gdzie przepływały ścieki, przejeżdżają hycle. Przestraszone zaczynają ucieczkę. Niestety jeden z braci, Głodek spadając z klifu, ginie. Psy trafiają do schroniska, ale to nie koniec. Okazuje się, że schronisko zostaje zamknięte. Psia mama ucieka, ponieważ jest dzikim psem. Po wielu przeżytych przygodach główny bohater - pies - umiera. Pojawia się on w nowej postaci. Poznaje pana - przyjaciela na całe psie życie. Po kilku latach właściciel wyjeżdża na studia i zostawia przyjaciela. Okazuje się, że pies nie zachowuje się tak jak zawsze. Nadchodzi jego śmierć. Ponownie powraca, trafiając do wielu osób. Między innymi służy w policji. Zdarzają się mu też przykre historie. Zostaje on wywieziony i pozostawiony na pastwę losu. Pamięta o swoim dawnym przyjacielu, trafia do niego w przyjaznych okolicznościach. Dalsze losy psa są najlepsze, jakie mógłby sobie wyobrazić. Zachęcam w długie jesienne wieczory do przeczytania tej książki.

Zuzanna Rochowska, kl. VI c

UCZNIOWIE POLECAJĄ

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” autorstwa Joanne Kathleen Rowling, Jack Thorne’a i innych - to godna polecenia, ciekawa książka. Gdy się zacznie ją czytać, chce się wiedzieć więcej.

Książka została nagrodzona tytułem Książka roku 2016 w kategorii: fantastyka młodzieżowa. Opowiada ona o Harrym Potterze, który nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Sylwia Dominiak, kl. VI c