UCZNIOWIE POLECAJĄ

Książka pt. „Był sobie pies” opowiada o przygodach psa, który ma dwóch braci i jedną siostrę. Wychowują się oni w kanałach. Pewnego dnia przez plażę – blisko klifu, gdzie przepływały ścieki, przejeżdżają hycle. Przestraszone zaczynają ucieczkę. Niestety jeden z braci, Głodek spadając z klifu, ginie. Psy trafiają do schroniska, ale to nie koniec. Okazuje się, że schronisko zostaje zamknięte. Psia mama ucieka, ponieważ jest dzikim psem. Po wielu przeżytych przygodach główny bohater - pies - umiera. Pojawia się on w nowej postaci. Poznaje pana - przyjaciela na całe psie życie. Po kilku latach właściciel wyjeżdża na studia i zostawia przyjaciela. Okazuje się, że pies nie zachowuje się tak jak zawsze. Nadchodzi jego śmierć. Ponownie powraca, trafiając do wielu osób. Między innymi służy w policji. Zdarzają się mu też przykre historie. Zostaje on wywieziony i pozostawiony na pastwę losu. Pamięta o swoim dawnym przyjacielu, trafia do niego w przyjaznych okolicznościach. Dalsze losy psa są najlepsze, jakie mógłby sobie wyobrazić. Zachęcam w długie jesienne wieczory do przeczytania tej książki.

Zuzanna Rochowska, kl. VI c

UCZNIOWIE POLECAJĄ

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” autorstwa Joanne Kathleen Rowling, Jack Thorne’a i innych - to godna polecenia, ciekawa książka. Gdy się zacznie ją czytać, chce się wiedzieć więcej.

Książka została nagrodzona tytułem Książka roku 2016 w kategorii: fantastyka młodzieżowa. Opowiada ona o Harrym Potterze, który nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Sylwia Dominiak, kl. VI c