Wyniki i WIELKIE podziękowania

XIV BIEG PATRONA

aNa stronie internetowej naszadycha.pl można zapoznać się z oficjalnymi wynikami XIV Biegu Patrona Szkoły Podstawowej Nr 5 ks. Franciszka Olejniczaka. Jak łatwo zauważyć, pierwszy raz mamy zapisane czasy każdego uczestnika. Już w przyszłym roku będzie można pobijać tegoroczne rekordy.

Tym samym bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego sportowego święta. Poniżej przedstawiamy wszystkich wspierających:

Sponsorzy XIV Biegu Patrona:

1.   Ardagh Glass Gostyń S.A.

2.   Salon Meblowy Mirage

3.   Firma AS Bruk – Piotr Frąckowiak

4.   Carrefour Market Gostyń

5.   Pizzeria Roma

6.   Firma Żwir-Kop Małachowo,

7.   Pan Andrzej Frąckowiak

8.   Firma Elektro-spiner - Wiktor Frąckowiak

Partnerzy XIV Biegu Patrona:

1.   Gmina Gostyń

2.   Rada Osiedla Pożegowo

3.   Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu

4.   Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS

5.   Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Szkoły Podstawowej Nr 5

ks. Franciszka Olejniczaka

aW piękny niedzielny poranek odbyła się już 14 edycja BIEGU PATRONA Szkoły Podstawowej Nr 5 ks. Franciszka Olejniczaka, która już od czterech lat poprzedza bieg pod nazwą NASZA DYCHA. Pierwsza edycja Biegu Patrona odbyła się 2004 roku i zezwalała na uczestnictwo tylko uczniom naszej szkoły. Dodatkowo odbywał się w lesie naprzeciw huty szkła. Z roku na rok, jako organizatorzy staraliśmy się podnosić poziom oraz zasięg imprezy. W tym roku dzięki kooperacji z organizatorami biegu Nasza Dycha mogliśmy skorzystać z profesjonalnego sprzętu do mierzenia czasu. Każdy z uczestników otrzymał przed startem chip, który odmierzał czas przebiegnięcia dystansu. Sądzimy, że będzie to już nieodzowny element kolejnych edycji. Każdy uczestnik po biegu w krótkim czasie mógł poznać swój czas oraz miejsce jakie zajął na tablicy ogłoszeń. Startów jak zawsze odbyło się 10 w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W tegorocznym biegu wzięło udział 227 uczestników. Największe emocje wzbudziły dwa pierwsze starty najmłodszych biegaczy. Każdy z biegów ukazał prawdziwą walkę o jak najlepszy wynik. Emocje wszelkiego rodzaju pojawiały się na mecie. Jednak każdy z uczestników otrzymał medal, słodki poczęstunek, gadżety, które otrzymaliśmy od ludzi dobrego serca lub zakupiliśmy dzięki wsparciu sponsorów. Ich pełną listę oraz podziękowanie przedstawimy w kolejnym artykule. Już teraz ogromnie dziękujemy uczniom, którzy w dniu wolnym przybyli by pełnić role wolontariuszy. Ogromne zaangażowanie pojawiło się także ze strony nauczycieli i pracowników szkoły, którzy od wczesnych godzin porannych rozstawiali trasę biegu oraz w trakcie imprezy pilnowali trasy.

Dużo można by jeszcze pisać, jednak lepiej zobaczyć. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Wiktorię Bączkowską :

Mikołaj Rogala

Damian Kabała

Już 8 kwietnia kolejna edycja biegu

SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr 5 w GOSTYNIU

KS. FRANCISZKA OLEJNICZAKA

Wszystkich niezdecydowanych

zapraszamy do obejrzenia relacji

z ubiegłorocznej edycji

>>OGLĄDAJ<<

Wszystkim uczniom,

rodzicom,

przyjaciołom,

sympatykom

życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych

w gronie rodzinnym

Dyrektorzy,

rada pedagogiczna,

administracja i obsługa.

Wybory MISS WIOSNY

a"Witamy serdecznie na dzisiejszych Wyborach MISS WIOSNY". Tymi słowami rozpoczęła apel Kamila Talaga, konferansjerka imprezy.  Aura jak na razie nie rozpieszcza i mamy nadzieję, że nowo wybrana MISS pomoże nam w poprawieniu pogody. Miejmy nadzieję, że jej uroda przyćmi panią zimę i tym samym przegoni białą aurę, która nadal nam towarzyszy. Klasa Va jako prowadząca apel wybrała Jury w składzie: Zosia Kuklewska, Kornelia Wika, Hania Krawiec, Kuba Ignasiak, Oskar Dopierała, Mateusz Michałowski. Jury miało możliwość dokonania oceny w skali 1-5.  Kandydatki wystąpiły przed publicznością na trawiastym dywanie w takt muzyki. Następnie musiały odpowiedzieć na wybrane pytanie, które nie zawsze okazywało się łatwe. Po zakończonej prezentacji i udzielonej odpowiedzi zostały ocenione przez Jury. Po prezentacji wszystkich kandydatek Jury obradowało a w tym czasie widzowie zostali uraczeni muzyczną niespodzianką w postaci odśpiewanego utworu w języku angielskim klasy Ib pod przewodnictwem pani Lidii Dudkiewicz. Największą ilość punktów otrzymała Wiktoria Sikora i tym samym została tegoroczną MISS WIOSNY! Stefan Lenarczyk uhonorował naszą MISS koroną oraz podarował słodki upominek. Jednocześnie 6 kandydatek otrzymało drugą z kolei największą ilość punktów. Spośród nich została wybrana MISS Publiczności. Wyboru dokonali uczniowie z klas I-III oraz nauczyciele, którzy włączyli się do zabawy. Z pośród nich wybrano Marysię Kaźmierczak. Serdecznie gratulujemy obu MISS. Mamy nadzieję, że tak piękne panie przegonią już zimową aurę.

q  a  a

Mikołaj Rogala