az

21 grudnia 2024 roku odeszła od nas Aleksandra Skorupka- wspaniała nauczycielka, wychowawczyni.

Pracę w naszej szkole rozpoczęła w 1993 roku i od razu dała się poznać jako osoba, która potrafiła zmotywować do działania nie tylko swoich podopiecznych, ale także rodziców i koleżeństwo. W pracy z dziećmi zawsze starała się wypracować poczucie odpowiedzialności, estetyki, porządku, patriotyzmu oraz ambicji. Była nauczycielką, która zawsze służyła pomocą, wspierała, a w trudnych chwilach pocieszała.

Dziś na zawsze straciliśmy nie tylko wspaniałego pedagoga, wychowawczynię wielu pokoleń młodych ludzi. W głębokim smutku pozostawiła nas przede wszystkim przyjaciółka i koleżanka. Zawsze mogliśmy liczyć na dobre słowo, uśmiech, wsparcie i życzliwość. Taka pozostanie w naszej pamięci.

 


 

„MŁODZI LISTY PISZĄ”

 a Chętni uczniowie klasy 4c, pod opieką polonistki i wychowawczyni – p. Karoliny Kaczmarek – z początkiem grudnia rozpoczęli niesamowitą przygodę – korespondowanie z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy (opiekun p. Dominika Mikołajczyk), w ramach projektu „Młodzi listy piszą”. Polonistki, które łączą wspólne studenckie losy, nawiązując współpracę, ustaliły, że do końca roku szkolnego 2024/2025 Czwartoklasiści wymienią około ośmiu listów w określonej tematyce. Celem projektu jest bowiem doskonalenie umiejętności pisarskich, poznanie się oraz poczucie niezwykłego klimatu i emocji związanych z korespondencją tradycyjną. W ramach podsumowania akcji, zorganizowane zostanie spotkanie grup rówieśniczych z obu szkół, co na pewno będzie niezapomnianą przygodą!

Dziękujemy za dotychczasowe dwa listy, przepiękne kartki z życzeniami świątecznymi!

Z niecierpliwością czekamy na kolejną korespondencję!

 z  s  z

Karolina Kaczmarek i Uczniowie klasy 4c


 

Jasełka
 
 s Dnia 17 grudnia uczniowie klasy 1a wzięli udział w przepięknych Jasełkach, które zostały zorganizowane przez naszych zaprzyjaźnionych przyjaciół z Przedszkola Miejskiego nr 4. Uczestnikami spotkania była grupa przedszkolna, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała inscenizację bożonarodzeniową, a uczniowie klasy 1a mieli zaszczyt być widownią tego wyjątkowego wydarzenia.
Dzieci z przedszkola zaprezentowały piękny spektakl o narodzinach Pana Jezusa, pełen śpiewów, tańców i wzruszających momentów, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Mali artyści włożyli całe serce w przygotowania, a ich występ wywołał wiele uśmiechów i radości.
Uczniowie klasy 1a, zasiadając w gronie widzów, z zachwytem podziwiali występ swoich młodszych kolegów i koleżanek, ciesząc się wspólnym przeżywaniem tej magicznej chwili. To wydarzenie było pięknym przykładem współpracy międzypokoleniowej i wzajemnej życzliwości w duchu świątecznej radości.
 
 f  a  d
Paulina Nowakowska

 

W okresie świątecznym

24 grudnia

31 grudnia 

szkoła pozostaje zamknięta

23 grudnia

27 grudnia

30 grudnia

sekretariat nieczynny

 


 

"Kolędowanie Pokoleń" 

 x W dniu 14 grudnia odbyła się wyjątkowa uroczystość szkolna pod nazwą "Kolędowanie Pokoleń", połączona z akcją charytatywną na rzecz Adasia Wolniewicza, który potrzebuje wsparcia w leczeniu. To wydarzenie miało na celu nie tylko wspólne świętowanie bożonarodzeniowej atmosfery, ale również integrację całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, dziadków oraz nauczycieli.
Kolędowanie stało się piękną okazją do przełamania barier międzypokoleniowych, gdzie młodsze pokolenie miało okazję występować przed starszymi, a ci z kolei wspólnie z dziećmi dzielili się tradycjami i radością z nadchodzących Świąt. W trakcie wydarzenia odbyła się zbiórka funduszy na leczenie Adasia, której celem było udzielenie mu niezbędnego wsparcia medycznego.
Organizatorami uroczystości byli Zespół do spraw promocji szkoły, Rada Rodziców oraz Wolontariusze, którzy odgrywali kluczową rolę w przygotowaniach i przebiegu wydarzenia. Wspólnymi siłami udało się stworzyć atmosferę pełną ciepła, miłości i solidarności, a zaangażowanie całej społeczności szkolnej pokazało, jak ważne jest pomaganie innym i wspólne działanie na rzecz dobra.
"Kolędowanie Pokoleń" to nie tylko piękne spotkanie, ale także żywa lekcja empatii i wzajemnej troski.
 
 
 
Paulina Nowakowska
 

ŚWIĄTECZNA KWIACIARNIA W NASZEJ SZKOLE

 a Grudzień to piękny i długo wyczekiwany przez wielu z nas miesiąc, pełen magii, kolorów, zapachów i światełek. To również czas prezentów, obdarowywania innych, ale co bardzo ważne pomagania tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Idąc przykładem Świętego Mikołaja- biskupa z Miry, 6 grudnia jest dniem, w którym wręczamy innym symboliczne upominki, tym samym podkreślając drobne, ale ważne gesty. W związku z tym w naszej szkole pojawiła się świąteczna kwiaciarnia, w której dzielnie pracowały Elfy floryści. Efektem przyjemnej i nietypowej dotychczas dla uczniów pracy były piękne stroiki, które dalej dzieci przekazywały pracownikom szkoły, podtrzymując tradycję mikołajkową.

 

Weronika Janus


 

SZKOLNE ELFY RUSZAJĄ NA MISJĘ

 

 a W tym roku klasy 2C i 3A na wycieczkę grudniową udały się do Wielkiej Fabryki Elfów w Poznaniu. W tym czasie pod opieką Elfa Przewodnika wzięli udział w aktywnościach ruchowych, zadaniach na współpracę oraz napisali list do Świętego Mikołaja, z którym na koniec zabawy się spotkały. Cała Fabryka była wielką maszyną, w której ZAGINĘŁA ÓSMA LEGENDA - ŹRÓDŁO ENERGII W FABRYCE! Pod opieką Elfa Przewodnika, wszyscy podążali za wskazówkami Elfa Urwihultaja, korzystając z takich atrakcji jak basen z lodowymi kulkami, dmuchańce, aktywności w domku drukarza, wspólne budowanie mostu, przejażdżka na reniferach i wiele innych. Misja zakończyła się sukcesem, a uczniowie z wycieczki wrócili zadowoleni.

 s

 

Weronika Janus

Anna Juskowiak


 

Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

 

 a Dnia 9.12.2024 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zgromadzili się w sali przy szkolnej bibliotece, aby w przyjemny i niebanalny sposób cieszyć się świątecznym klimatem. W konkursie wzięła udział rekordowa ilość uczestników, aż 37 osób. Pojawili się uczniowie od 1. klasy do 8. Rywalizacja była więc bardzo interesująca. Uczestnicy zaprezentowali ciekawe, wesołe, wzruszające wiersze na temat Świętego Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia. Wykazali się znajomością tekstów oraz bardzo dobrymi umiejętnościami recytatorskimi. Popisy konkursowiczów oceniała komisja w składzie p. Magdalena Woźniakowska i p. Joanna Brucks. W oczekiwaniu na werdykt zgromadzeni uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki filmik przedstawiający zwyczaje bożonarodzeniowe, pośpiewać kolędy oraz skosztować świątecznych smakołyków. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców w dwóch kategoriach.

Laureatami w kategorii I-III zostali:

I miejsce – Aleksandra Szczepaniak 1b

II miejsce – Zachary Mikołajczak 1d

III miejsca - Jakub Górny 1a

Wyróżnienie otrzymali: Stefania Grzegorzewska 2b, Liliana Ginter 2b, Mariusz Kaczmarek 1d, Ewa Michalska 2b

W kategorii klas IV-VIII zwycięzcami zostali:

I miejsce - Lena Młynarczyk 7b

II miejsca – Wojciech Grzelczyk 4b

III miejsce – Alicja Sadowska 4a

Wyróżnienie: Oliwia Włodarczyk kl. 4b

Na zakończenie zwycięzcom wręczono nagrody książkowe wraz z dyplomami. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

z

d

Agnieszka Tokarska

Magdalena Woźniakowska

Joanna Brucks


 

Mikołajkowy dzień niespodzianek

 s Wszyscy wiemy, że 6 grudnia to wyjątkowy dzień dla małych i dużych. W ubiegły piątek uczciliśmy mikołajki, ubierając mikołajkowe czapki, okolicznościowe bluzeczki i różne pasujące do tego święta akcesoria. Korytarze i szkolne klasy zapełniły się małymi Mikołajami i wszystkim udzieliła się atmosfera tego dnia. Uczniów odwiedził święty Mikołaj w towarzystwie elfów – pomocników i wręczył wszystkim czekolady. Samorząd Uczniowski przygotował też okolicznościową i bardzo świąteczną ściankę do zdjęć. Dziękujemy Radzie Rodziców za miłą współpracę!

 s  z

s  z  s

Samorząd Uczniowski


 

Matematyka, sztuka i kreatywność 
zadanie projektowe z listopada
 
 a W ramach projektu „Matematyka, sztuka i kreatywność” uczniowie klasy IV a na zajęciach rozwijających z matematyki zrealizowali kolejne zadanie projektowe pt.: „Matematyczne origami”. W pierwszej kolejności uczniowie zapoznali się ze sztuką składania papieru. Następnie mogli obejrzeć przykłady papierowych fantazji. Najistotniejszym było to, że po zapoznaniu się z instrukcją sami zbudowali sześciany. Ponadto czując powoli zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stworzyli piękne Mikołaje z origami. Uczniowie świetnie się przy tym bawili, ćwicząc sprawność manualną oraz koncentrację.
 
 
Natalia Kokocińska
 

Kącik czytelniczy

 a Wszyscy miłośnicy książek i fani czytania poczują się w bibliotece jeszcze przyjemniej, gdyż w tym tygodniu po małym remoncie, powstał kącik czytelniczy z prawdziwego zdarzenia. Na miękkim dywaniku, wśród kolorowych poduch można wypocząć i zaczytać się w ulubionej historii. Zapraszam starszych i młodszych do korzystania w wolnej chwili z kącika. Jednocześnie przypominam, że aby w pełni cieszyć się tym miejscem, musimy wspólnie o niego dbać i właściwie z niego korzystać.

Do zobaczenia w bibliotece!

z

Agnieszka Tokarska – biblioteka


 

Szkolna Liga E-Rowerowa

 

 

a

 29 listopada prawie 120 uczniów wzięło udział w wyścigu na trenażerach rowerowych w ramach projektu wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, UAM Triathle. 15 szkół przystąpiło do rywalizacji w całej Wielkopolsce w tym trzy gostyńskie podstawówki. Rywalizacja odbywała się za pośrednictwem aplikacji ZWIFT i uczestnicy mieli za zadanie przejechać dystans 2km w jak najkrótszym czasie. Uczniowie rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Najlepsza trójka zawodników otrzymała statuetkę, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi rowerzyści z każdej z 10 kategorii już 16 grudnia będą rywalizować w Poznaniu z pozostałymi zawodnikami z 14 szkół. Trzymajmy kciuki za Naszych reprezentantów.

a

Mikołaj Rogala


 

 

Szampańska zabawa andrzejkowa

 a Wtorek to taki dzień tygodnia, w którym tęsknimy za weekendem i szukamy sposobu na poprawę nastroju. Samorząd Uczniowski znalazł świetny sposób na umilenie tego czasu i zorganizował dla klas 4-8 dyskotekę andrzejkową. O muzykę zatroszczyli się DJ Czarek i DJ Wojtek. Przy światłach przyszedł z pomocą pan Tomasz Organiszczak, na którego zawsze możemy liczyć i dzięki któremu w hali sportowej zapanowała dyskotekowa atmosfera. Samorząd zadbał o napoje i coś dobrego do zjedzenia. Były tosty z nutellą i popcorn serwowany w kawiarence. Nie zabrakło też wróżb andrzejkowych. Był to fantastyczny czas integracji uczniów naszej szkoły. Nie samą nauką uczeń żyje…. Czasami potrzebna jest odrobina szaleństwa.

 a  a  a

Opiekunowie samorządu


 

Dni Życzliwości

 s W poniedziałek i wtorek 25-26.11.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dni Życzliwości. W związku z tym uczniowie wybranych klas I-III wysłuchali baśni pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w formie Teatrzyku Kamishibai. Na podstawie historii rozmawiali o tym, czym jest życzliwość i jak na co dzień możemy okazywać ją innym. Stworzyli kolorowe prace plastyczne. Zostały one zaprezentowane na gazetce ściennej. Wizytę umiliły osoby z klasy 4b przebrane za królewnę i krasnoludki. Uczniowie klas starszych zapisywali na żółtych karteczkach drobne gesty życzliwości, które wykonali tego dnia. Z nich powstała praca „Słońce Życzliwości”. Można je podziwiać na korytarzu przy hali sportowej. Dzieci losowały także dla siebie „Miłe słowo”, które mieli przekazać także kolejnym osobom. Uczniowie kl. 3a, 4a i 7c podczas zajęć wychowania fizycznego podjęli wyzwanie i ułożyli z własnych ciał żywy napis „ŻYCZLIWOŚĆ”. Na telewizorach znajdujących się na korytarzu szkolnym został wyświetlony film pt. „Łańcuch życzliwości” przedstawiających, w jaki sposób postawa otwartości i uprzejmości wobec drugiego człowieka zmienia świat na lepsze. Na oknach i drzwiach w różnych miejscach szkoły rozwieszono karteczki motywujące. W bibliotece została przygotowana specjalna skrzyneczka z cytatami znanych osób na temat życzliwości. Wychowawcy otrzymali drobny prezenty dla klas IV-VIII - koperty z ciekawymi, integrującymi zadaniami z różnych dziedzin życia do wykonania na zajęciach wychowawczych. Mamy nadzieję, ze proponowane aktywności przypomniały wszystkim, że warto być życzliwym każdego dnia nie tylko od święta.

 a  s  a

Agnieszka Tokarska

Sandra Idkowiak

Jolanta Fajczyk


 

Pomagamy ptakom przetrwać zimę!
 
 a Klasa  5b wraz z wychowawcą postanowiła aktywnie włączyć się w działania na rzecz przyrody i pomóc ptakom w trudnym zimowym okresie. Jeden z uczniów klasy wraz z tatą przygotowali karmnik dla ptaków, który zamontowaliśmy w pobliskim lesie. Wspólnie przygotowaliśmy zdrowe i pożywne smakołyki – nasiona, ziarna oraz słoninę. Czujemy radość, że nasze działania mogą realnie pomóc skrzydlatym mieszkańcom lasu. Serdecznie dziękujemy p. Mateuszowi Wojtkowiakowi za wykonanie karmnika. Planujemy regularnie uzupełniać zapasy w karmniku i obserwować ptasie zwyczaje. Zachęcamy wszystkich, by pamiętali o dokarmianiu ptaków zimą – każda garść ziarna może pomóc im przetrwać trudny czas!
 
 
Natalia Kolan

„Myję zęby-moje odbicie w lustrze”

mamy zwycięzców w 2 kategoriach wiekowych!!!

Konkurs został zorganizowany w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Mam zdrowe zęby”. Skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych woj. wielkopolskiego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznejw formacie A4 pod hasłem „Myję zęby – moje odbicie w lustrze” przy użyciu dowolnej techniki: rysunek, malarstwo, wydzieranka, wycinanka i wszelkiego rodzaju wyklejanki z użyciem różnych materiałów (np.: plasteliny, sznurków, pianek, pomponów, patyczków, nasion, bibuły itp.). Konkurs realizowany jest we współpracy z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Dnia 14 listopada nastąpiło rozstrzygniecie konkursu na etapie powiatowym i uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych zostali zwycięzcami.

I miejsce wśród uczniów klas I zajął Mateusz Jankowiak, klasa 1a.

I miejsce wśród uczniów klas III zajęła Julia Michalak, klasa 3a.

Zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy, aby prace również olśniły jury na etapie wojewódzkim.

 

Marta Wojtyniak


 

STOP PRZEMOCY

 r 18 listopada uczniowie klasy 1a odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 4, gdzie odbyło się spotkanie poświęcone tematyce „Stop przemocy”. Celem wydarzenia było uświadomienie zarówno dzieciom starszym, jak i młodszym, czym jest przemoc oraz jak rozpoznawać i reagować na złe zachowania. Podczas spotkania uczniowie 1a wspólnie z przedszkolakami omawiali dobre i złe zachowania, segregując je i tworząc napis "przepraszam" z rozsypanki literowej. Dzieci miały również okazję do pracy twórczej, wykonując plakaty promujące pozytywne postawy oraz układając puzzle z emotikonami, które pomagały im wyrazić emocje w kontekście wzajemnego szacunku. Spotkanie miało na celu nie tylko edukację, ale także integrację dzieci w różnym wieku. Zainicjowane zostały także rozmowy na temat przyszłej współpracy między klasą 1a- a przedszkolem, mającej na celu dalsze wspólne działania na rzecz promowania wartości takich jak empatia, zrozumienie i szacunek w codziennym życiu. Dodatkowo, planowane są spotkania, które pozwolą przedszkolakom zapoznać się z budynkiem szkoły, do której będą uczęszczać w niedalekiej przyszłości, co pomoże im w płynnej integracji i adaptacji w nowym środowisku.
 
Wychowawca
Paulina Nowakowska

Czwarty projekt muzyczny w Nordhausen za nami

 s 40 uczniów klas szóstych z naszej szkoły spędziło intensywny tydzień w niemieckim Nordhausen. Razem z nastolatkami z dwóch niemieckich szkół przez tydzień przygotowywali wspólny koncert. Intensywne próby urozmaiciło wspólne zwiedzanie miasta, animacje językowe, zawody sportowe i zabawy integracyjne z niemieckimi uczniami. Wszyscy podkreślali wyjątkową atmosferę, która panowała na tym międzynarodowym projekcie pt. „Wprowadzamy pokój”. Podczas podsumowania projektu z poruszającym przesłaniem zwrócił się do młodzieży Rolf Zuckowski, który jest pomysłodawcą międzynarodowych projektów muzycznych. Szczególną piosenką na sobotnim finałowym koncercie był utwór „ Eine kleine Friedenstaube/Gołąbeczku” autorstwa pani Eriki Schirmer, która mieszka w Nordhausen. Ta niezwykle popularna w Niemczech piosenka wykonana w dwóch językach wywołała u widzów łzy wzruszenia. Na zakończenie projektu Dyrektor szkoły z Ellrich pani Carola Bӧck naszej szkole figurkę gołąbka pokoju, którą otrzymała od szkoły partnerskiej z Dolnej Saksonii. Figurka, jako symbol pokoju, podróżuje po całym świecie z przesłaniem pokoju. Rzeźbiarz Richard Hillinger stworzył w 2008 roku 30 takich gołąbków i posłał je w świat. Trafiły one m. in. do znanych polityków oraz do Papieża.

Niespełna tygodniowy projekt był niesamowitym czasem wspólnej zabawy, pracy, nowych doświadczeń i zawierania nowych przyjaźni.

d  a

a  d

Przy tej okazji dziękujemy szkołom w Wolkramshausen i Ellrich za spędzony razem czas i ich wyjątkowym nauczycielom. Dziękujemy Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży za dofinansowanie tego projektu. Dziękujemy Bognie, Marie i Tinko za profesjonalne warsztaty muzyczne i duże pokłady cierpliwości. Dziękujemy pani Ines Gast, która niestrudzenie zaprasza naszą szkołę do projektów organizowanych w Nordhausen.

a  s

Opiekunowie projektu


 

"Rzuć, nie żałuj"

Praca naszej uczennicy wyróżniona!

 s Konkurs organizowany dla klas I-III ,,Rzuć, nie żałuj”, współorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gostyniu oraz Powiat Gostyński, został rozstrzygnięty. Jury wyłoniło 5 najlepszych prac. Komisja Konkursowo wyłoniła trzech laureatów. Pierwsze miejsce otrzymała Barbara Paszkier ze Szkoły Podstawowej w Krobi, drugie Antoni Mazurkiewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp, a trzecie Olga Mroczek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. Dodatkowo jury wyróżniło jeszcze dwie prace Mai Magdaleny Duleby uczennicy naszej szkoły, klasy 3a oraz Wojciecha Słabikowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Wręczenie nagród miało miejsce 5 listopada w Starostwie Powiatowym w Gostyniu. Najlepsza praca znalazła się na także na zawieszkach zapachowych, które rozdawane będą w ramach akcji profilaktycznej, promującej rzucanie palenia w Światowym Dniu Rzucania Palenia, 21 listopada.

Mai bardzo serdecznie gratulujemy!!!

 

Marta Wojtyniak


 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
 
 d 15 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia – wyjątkowy dzień matematycznych wyzwań i zabawy! Uczniowie klas 4-8  mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkursach, quizach i grach związanych z tabliczką mnożenia. Dzień rozpoczęliśmy patrolami egzaminacyjnymi, podczas których starsi uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia u młodszych kolegów, nauczycieli, a nawet pracowników szkoły. Wspólnie przekonaliśmy się, że nauka mnożenia może być świetną zabawą!
Największą atrakcją okazała się sztafeta matematyczna, w której wzięli udział uczniowie klas 4-7. W parach rozwiązywali różne zadania z tabliczką mnożenia walcząc o immunitet dla swojej klasy. Ponadto udało nam się także podtrzymując tradycję z lat poprzednich przeprowadzić szybkie rozgrywki ze znajomości tabliczki mnożenia z udziałem nauczycieli i uczniów klas 8. Co to były za emocje, drużyny równo zdobywały punkt po punkcie, tak że trzeba było przeprowadzić dogrywkę by wyłonić grupę, która zdobyła Mistrza Tabliczki Mnożenia! 
To był dzień pełen emocji, zabawy i matematyki! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Dnia Tabliczki Mnożenia za rok!
 
 
Natalia Kolan

Gminny Przegląd Przedstawień Profilaktycznych

a

  W czwartek 14.11.2024 r. w GOK Hutnik uczniowie klas VII i VIII pod opieką p. Bogumiły Gano, p. A. Tokarskiej i p. M. Wojtyniak wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Przedstawień Profilaktycznych. Spektakl pt. „Róża”, który zaprezentowali, został bardzo dobrze oceniony i otrzymał wyróżnienie. Uczniowie świetnie wcielili się w role, przedstawiając historię dziewczyny, która próbując znaleźć swoje miejsce na ziemi, mierzy się z wieloma trudnościami i niezrozumieniem. Opowieść ta nawiązuje do książki „Mały Książę” A. de Saint-Exupéry᾿ego i wskazuje na wartość życzliwości, przyjaźni, miłości oraz determinacji w dążeniu do celu.

Młodymi aktorami, laureatami konkursu są:

Wojtek Szymczak, Kacper Topór, Kacper Majchrzak, Igor Olejnik, Maria Dudkiewicz, Lena Gaszek, Weronika Włodarczyk, Eliza Danek, Julia Jakubowska, Natalia Fabisiak, Zuzanna Przybylak, Wojciech Waleński, Filip Bryl, Filip Kieruzel, Julian Nowak

Odpowiedzialnymi za przygotowanie spektaklu były p. Bogumiła Gano i p. Marta Wojtyniak. Scenariusz przygotowała p. A. Tokarska.

 s  d

Agnieszka Tokarska

Bogumiła Gano

Marta Wojtyniak


 

Dodatkowe informacje