SP5 Gostyń

Twórczo i aktywnie pod znakiem recyklingu, czyli nuda nam nie groźna

aPlastyką i czytaniem można się doskonale bawić. Wiedzą o tym uczniowie z klasy 2a. W tym roku klasa bierze udział między innymi w takich projektach jak „Kreatywne prace plastyczne” oraz „Lekturki spod chmurki. Czytam z klasą”. Oba projekty łączy zamiłowanie i propagowanie ekologicznego życia, z wszechstronnym wykorzystaniem recyklingu. Pierwszy z nich realizowany jest podczas zajęć edukacji plastycznej i polega na zabawie i eksperymentowaniu właśnie z plastyką. Pobudza kreatywność oraz uruchamia wszelkie zmysły: wzroku, węchu, dotyku, słuchu. Dzieci uczą się poprzez prawdziwe doświadczenie. Do wykonania prac wykorzystuje się często stare gazety, ścinki papieru, niepotrzebne prace plastyczne oraz materiały kuchenne: folie, gąbki itp. W tym tygodniu uczniowie zrobili „Zimowe drzewa”, wykonane techniką „mokre w mokrym”, przykłady „dzieł” widoczne są w galerii.

Drugi projekt łączy w sobie elementy propagowania czytelnictwa wraz działaniem twórczym z dostępnych materiałów recyklingowych. Przewodniczką zajęć jest Chmurka Tosia, która wprowadza uczestników w świat ekologii, segregacji i piękny świat lasów. Wybrane lektury czytane w trakcie zajęć dodatkowych nawiązują do tematu poszanowania przyrody. My w pierwszym module wybraliśmy książkę „Drzewo do samego nieba”, serdecznie zachęcamy do przeczytania niezwykłych przygód dzieci z kamienicy. II moduł jeszcze przed nami, a w nim książka w zimowej atmosferze „Zagubiona w śniegu”. W galerii znajdują się przykłady prac, wykonanych w ramach projektu.

a  a  a

Weronika Janus