Klasowe „Mikołajki” on-line

aUczniowie z klasy 2a znaleźli sposób na świętowanie „Mikołajków” nawet w trybie edukacji zdalnej. Ponieważ w tym roku Mikołaj odwiedza nas w niedzielę, my zrobiliśmy zabawy w piątek. W tym dniu odpuściliśmy sobie tradycyjne lekcje i zamiast drobnych upominków, które dzieci otrzymałby w szkole, skorzystaliśmy między innymi  z prezentacji, która zawierała w sobie atrakcje mikołajkowe do realizacji zdalnej. Na początku pojawiła się w niej historia prawdziwego Świętego Mikołaja, która nieco nas zadziwiła swoimi faktami. Bo nie wiem, czy wiecie, ale wiele lat temu żył naprawdę Święty Mikołaj, który pochodził  z bogatej rodziny i uwielbiał pomagać potrzebującym,   związku z tym rozdawał pieniądze oraz różne rzeczy. Stąd tradycja prezentów. Kilka wieków później popularna firma Coca-Cola wypromowała w swojej reklamie wizerunek współczesnego Mikołaja, który wcale nie przypomina tego pierwszego . Taki świąteczny „galimatias”.

Następnie zapoznaliśmy się z dziewięcioma reniferami : z Błyskawicą, Kometą, Fircykiem, Tancerzem, Złośnikiem, Profesorkiem, Strzałą , Amorkiem no i znanym wszystkim doskonale Rudolfem Czerwononosym. Każdy  z nich  charakterny na swój sposób.

Po szybkim teście wiedzy o naszym świątecznym bohaterze na uczniów czekała niespodzianka w postaci wywiadu  na żywo  z Panią Sabiną Piłat, która była w prawdziwej wiosce Świętego Mikołaja. Zdała szczegółowe relacje ze swojego pobytu, którą wzbogaciła zdjęciami  oraz udostępniła rozmowę z Mikołajem. Było to ciekawe przeżycie dla słuchaczy.

Na koniec wspólnie oglądaliśmy „Boże Narodzenie w wiosce Smerfów” i turlaliśmy prześmiesznego a zarazem przeuroczego Mikołaja.

 

Weronika Janus


 

Dodatkowe informacje