SP5 Gostyń

WOŚP w SP5

aTegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była inna niż do tej pory. Nie tylko w naszej szkole, ale na całym świecie zbiórka w większości odbywała się on-line. Nie poddaliśmy się jednak i mimo trudnych warunków dołączyliśmy do tegorocznego finału. W szkole pojawiła się puszka stacjonarna, która każdego dnia stała w innej klasie. Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość wrzucić do niej bezpośrednio pieniądze. Starsze klasy wraz z rodzicami mogli natomiast uczestniczyć w licytacjach, które prowadzone były na fb. Z gostyńskiego sztabu WOŚP otrzymaliśmy między innymi kubki, kalendarze, koszulkę, plakaty i mini puszki. Dodatkowe gadżety, które można było wylicytować to dary od pracowników szkoły min: kalendarze – notesy, kalendarze „Jestem z Gostynia” czy słodka rakieta, którą wylicytowano i przekazano do zjedzenia dzieciom uczęszczającym do świetlicy, za co świetliki bardzo serdecznie dziękują. Za pośrednictwem p. Musielak z rady rodziców otrzymaliśmy również przepiękny i na pewno bardzo smaczny tort w kształcie serca z logo WOŚP. Tort został ufundowany przez cukiernię Józiak z Krobi i został wylicytowany za 150 zł. Ogólna kwota jaką udało nam się zebrać to 3.036,53 zł. Wszystkim, którzy dołączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. I pamiętajcie, że gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

a  a  a  a

Magdalena Szwengler