Nauka, zabawa, przyszłość, czyli Lego Education w szkole.

zW tym roku szkolnym, nasza placówka bierze udział w ogólnopolskiej akcji Lego Education, która opiera się na uatrakcyjnieniu form realizacji treści z zakresu programowania. Bazą zajęć są zestawy klocków Lego, dedykowane dla edukacji wczesnoszkolnej oraz zestawy bardziej zaawansowane dla klas starszych. Tegorocznym założeniem jest wdrożenie w zajęcia programowania przy pomocy zestawu We Do 2.0 uczniów już od pierwszych klas, a dalej kontynuacja programu na kolejne lata edukacji. Na początku warsztaty są prowadzone podczas zajęć rozwijających uzdolnienia, z wybraną grupą uczniów, którzy w drugim półroczu zdobytą wiedzę i umiejętności przekażą swoim kolegom i koleżankom z klasy.

Uczniowie pracują w dwuosobowych zespołach, z czego każdy z nich ma przypisany zestaw klocków i tablet. Muszą wspólnie skonstruować wybrany model, który mogą dowolnie przerabiać lub wzbogacać o własne pomysły. Kolejnym krokiem jest stworzenie odpowiedniego programu, aby móc sterować modelem - ruch, dźwięk, kolory, także wg własnych założeń.

Korzyści z programu są szerokie, ponieważ rozwijają one kluczowe umiejętności, niezbędne w szkole, takie jak: współpraca w grupie, kreatywność, samodzielność, pomysłowość, planowanie, autoprezentacja. Prócz tego dzieci podczas zajęć mają do czynienia z edukacją przyrodniczą - scenariusze, które prezentują problem ekologii na świecie; z fizyką – znajomość podstawowych praw, z edukacją matematyczną, a nawet edukacją polonistyczną - rozwijanie wypowiedzi, umiejętność prezentacji.

Pod linkiem znajduje się szczegółowa prezentacja z zajęć z klasy 3a. Zapraszam wraz z moimi uczniami na wirtualne lekcje.

>>Prezentacja<<

 

Weronika Janus


 

Dodatkowe informacje