SP5 Gostyń

Świąteczny Wrocław, czyli przyjemne z pożytecznym

a7 grudnia 2021 r. klasa 8c uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia, gdzie połączyła przyjemne z pożytecznym.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Hydropolis, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach: „Powietrze i jego skład”. W czasie wizyty pod opieką instruktorów przeprowadzili szereg doświadczeń obrazujących rolę powietrza w życiu człowieka. Kolejnym punktem wizyty w Hydropolis było zwiedzanie wystawy. Na początku uczniowie obejrzeli krótki film na temat tego, skąd wzięła się woda, następnie przeszli do sal wystawowych, które podzielone zostały na strefy tematyczne. Uczniowie poznali rolę wody w miastach, głębinach, atmosferze i ludzkim ciele.

Kolejnym punktem była wizyta w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich w Muzeum „Pana Tadeusza”. W czasie wizyty uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Powtórka dla ósmoklasisty: Świat Pana Tadeusza”. Oprócz zwiedzania wystawy, przypomniane zostały najważniejsze kwestie związane z powstaniem dzieła oraz z treścią utworu. Uwagę uczniów zwrócono w szczególności na świat bohaterów, miejsce wydarzeń, zwyczaje, rozrywki i tradycje szlacheckie opisane w  utworze Adama Mickiewicza.

W czasie wizyty we Wrocławiu uczniowie mieli też okazję wziąć udział w Jarmarku bożonarodzeniowym, który był ostatnim punktem wycieczki.

Beata Kopaszewska