SP5 Gostyń

Finał zbiórki „Mikołaje 2021”

aCo roku w naszej szkole organizowana jest zbiórka darów dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz rodzin potrzebujących wsparcia, w okresie świątecznym.  SP5 jest jedną z wielu jednostek, aktywnie biorących udział w akcji.  Ostatnie lata są wyzwaniem dla wielu z nas, a mimo to odzew Państwa i reakcja na potrzeby innych, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W 2021 roku udało nam się zebrać, dzięki pomocy uczniów i ich rodzin wiele pełnych kartonów, w których znalazły się: środki higieniczne pierwszej potrzeby, genialne wyprawki szkolne, suche artykuły spożywcze, słodycze idealnie nadające się na świąteczny okres,  duuuuużo książek oraz wiele pięknych zabawek, które uszczęśliwią niejedne dziecko. To dowód na to, że my jako szkoła możemy liczyć na współpracę i  wsparcie z Państwa strony.

Serdecznie podziękowania za zaangażowanie się w akcję od Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz od Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Gostyniu.

Anna Juskowiak

Paulina Nowakowska