SP5 Gostyń

„Poznajemy Amerykę Północną”

finał XIII edycji konkursu geograficznego „Obieżyświat”

aDrużyna z naszej szkoły w składzie Juliusz Kuśnierek z klasy 8c i Szymon Nowak z klasy 8e rywalizowała w Poznaniu dnia 7 czerwca 2022 w finale konkursu wojewódzkiego „Obieżyświat”. W szranki stanęło 17 drużyn. Po zaciętych 3 etapach rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy, jednak nie byli nimi nasi uczniowie, mimo tego, że dali z siebie wszystko. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą małe różnice punktowe miedzy zespołami. Chłopaki mają za sobą kolejne doświadczenie i satysfakcję.

Przy okazji rywalizacji, kiedy komisja konkursowa pracowała, aby wyłonić najlepszych, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia części Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu – muzeum i lapidarium oraz przenieść się w rzeczywistość sprzed milionów lat za pomocą okularów VR.

a  a

 

Justyna Jakubowska


 

Dodatkowe informacje