Łaciata Wieś

aKlasy 1a i 1c odbyły swoją drugą klasową wycieczkę autokarem. Tym razem udaliśmy się w kierunku Pogorzeli do Łaciatej Wsi. Uczniowie początek wyprawy rozpoczęli od prac kreatywnych, czyli otrzymali białe talerze, które, wedle własnych upodobań, mieli ozdobić farbami. Ich praca trafiła do pieca, gdzie farba umocniła się na talerzu. Kolejną atrakcją był posiłek - domowy placek drożdżowy z truskawkami, popijany swojskim mlekiem prosto od krowy. Co niektórzy uczniowie okazali się miłośnikami krowiego mleka, wypijając nawet po 5 kubków! Po pracach ręcznych udaliśmy się do muzeum, w który uczniowie mogli podziwiać sprzęty do prac w polu, wyposażenie domu, ubrania, itp., którymi posługiwali się ich pradziadkowie, a nawet pra-pradziadkowie J Nauczyli się kilku nowych słów określających dany przedmiot, jak i sam przedmiot takich jak CENTERFUGA - przyrząd do oddzielania śmietany od mleka, WARNIK, adapter do płyt winylowych, lampa naftowa, itp. Mogli podpatrzeć jak dawniej się spało i na czym się spało, gdzie i w jaki sposób się myto. Zakończeniem naszej podróży było dojenie sztucznej krowy i kozy, podziwiane lamy, króliczków, kóz i baranów.

a  a  a

Wychowawcy

Joanna Brucks

Paulina Nowakowska


 

Dodatkowe informacje