EUROWEEK

 

EUROWEEK – czyli tydzień bezbolesnej, bezstresowej nauki języka i nie tylko.

aW dniach od 22 do 26 października uczniowie Naszej szkoły wyjechali do Różanki na obóz językowy EUROWEEK, przygotowany przez Fundację z Bystrzycy Kłodzkiej. Niezapomniane pięć dni spędzone z wolontariuszami z całego świata, przebiegło jak zwykle w atmosferze radości i zabawy. Nasza liderka pochodziła z Filipin, ale na zajęciach poznaliśmy także wolontariuszy z Wietnamu, Nepalu, Mjanmy, Pakistanu, Turcji i Indonezji. Na zajęciach trzeba się było wykazać kreatywnością, umiejętnością pracy w zespole i otwartością. Wolontariusze przedstawili prezentacje o swoich krajach, ucząc nas swoich tańców, alfabetów, zapoznając z ulubionymi potrawami oraz różnymi ciekawostkami. Pracowali z nami metodą interaktywnych warsztatów, przerywanych grami, piosenkami i zabawami. Z pozoru niewinne zabawy budowały tak potrzebne i nieocenione umiejętności jak; rozwijanie zdolności przywódczych, komunikacyjnych, budowanie pewności siebie czy umiejętności nawiązywania nowych kontaktów i otwarcia na inne kultury. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim. Na tegorocznym Euroweeku spotkaliśmy szkoły z okolic Opoczna i Tych. W ramach podsumowania, można śmiało stwierdzić, iż uczniowie Naszej szkoły w każdym momencie w pełni wykorzystywali możliwości, które dawały warsztaty Euroweek. Nie uchylali się od żadnej z proponowanych aktywności i na pewno zastaną zapamiętani jako młodzież pełna energii, entuzjazmu i chęci do działania. Filmik autorstwa Naszej młodzieży pt. „Annabelle” zdobył I miejsce w konkursie EUROWEEK MOVIE AWARD, a aranżacja piosenki „Colours of Your Life” w programie X-factor uzyskała wyróżnienie. Po powrocie z obozu, każdy uczestnik na pewno z większą werwą i ochotą zabierze się do nauki języka.

 >>GALERIA<<

Lidia Dudkiewicz

Barbara Carvalho


 

Dodatkowe informacje